5 MAHALLEYE 21,5 MİLYON TL’LİK PROJE

Karşıyaka Mahallesinde halk toplantısında konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 5 Mahallenin altyapısının yenilenmesi için 21,5 Milyon TL’lik proje hazırladıklarını belirtti.

5 MAHALLEYE 21,5 MİLYON TL’LİK PROJE
Bu içerik 358 kez okundu.

Sakarya İlkokulu karşısında bulunan parkta düzenlenen toplantıda Karşıyaka Mahalle Muhtarı Seyfettin Ülker, mahallesinin sorunlarını aktardı. Muhtar Ülker internet alt yapısı, park, taziye evi, muhtarlık evi ve PTT Şubesi ve altyapı ile ilgili sorunları aktardı. Mahalle muhtarının taleplerini dinleyen Vali Şahin, bazı mahallelerde altyapı sorununu çözmek için harekete geçtiklerini belirtti.

15 BİN METRE KANALİZASYON HATTI

Vali Şahin, “5 mahallenin altyapı projesini hazırladık. 21,5 milyon TL’lik bir proje hazırladık. 15 bin metre kanalizasyon hatları yenilenecek. 5 kilometre yağmur suyu hattı yapılacak. Asbestli boruların tamamı değişecek. Kasım sonu itibariyle buralar bitecek. Taziye evinin sandalye ve diğer ihtiyaçlarını Belediye olarak tamamlarız. Mahalleye Telekom tarafından 3 hat çekilerek internet altyapısı güçlendirilecek. PTT sorununu da ATM ile çözelim, ATM’ler bazen personelden daha çok iş görüyor. Küçük alanların belediyeye ait olup olmadığına bakalım, belediyeye ait olan alanlara park yapalım. Sakarya İlkokulu çok eski bir okul. Artık tamir kaldırmıyor. Bunu yıkıp yerine yeni ve modern bir okul yapacağız. İluh Deresi ıslah projesi bu mahalleden geçiyor. Bu mahallede düzenlemeler olacak, bu yol yeni 500 yataklı hastaneye bağlanacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK