“BATMAN’DA TEKNOKAFE HİZMETTE”

Batman’da gençlerin yeni dijital dünyaya adaptasyonunu sağlamak ve gençlere yeni ufuklar açmak amacıyla, Batman Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destek programı kapsamında Teknokafe açıldı.

“BATMAN’DA TEKNOKAFE HİZMETTE”
Bu içerik 224 kez okundu.

Batman’da gençlerin yeni dijital dünyaya adaptasyonunu sağlamak ve gençlere yeni ufuklar açmak amacıyla, Batman Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destek programı kapsamında Teknokafe açıldı. Proje ile ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’i makamında ziyaret eden, proje koordinatörü Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, 14 yaş ve üstü gençler için ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlik ve eğitimlere katılmaya davet etti.

“GENÇLER KENDİLERİNİ GELİŞTİRME FIRSATI BULACAK”

Projenin önemine ve gençlerin gelişimine dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, gelişen teknolojiyle beraber yeni iş alanları oluşturma fırsatı bulacaklarını ve küreselleşmiş dünyada basit iş fikirlerinin çok hızlı büyümeye olanak sağlayacağını söyledi. İl Müdürü Özperk; “Geliştirilen teknolojik ürünler yada yazılımlar internet kullanılarak çok hızlı bir şekilde milyonlara ulaştırılabilmektedir. Bu şekilde ürünlerin ticari karşılığı diğer alanlara göre çok daha hızlı olabilmektedir. Bu yeni dijital dünyada gençlerin adaptasyonunu artırmak ve gençlere yeni ufuklar açmak amacıyla ilimizde Stratejik Araştırmalar Merkezi adlı dernek bünyesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Teknokafe hizmete açılmıştır. 14 yaş üstü herkes ücretsiz bir şekilde faydalanabilir.” dedi.

“GENÇLER HER ALANDA GELİŞECEK”

Projeyle gençlerin kendilerini her alanda geliştireceklerini belirten proje koordinatörü Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, 14 yaş ve üstü gençlerin eğitimlere mutlaka katılım sağlamalarını istedi. Ertuğrul; “Teknokafe girişim, hibe ve fon kaynakları, fikri ve sanayi haklar, yazılım, yapay zeka ve benzeri konularında eğitimlerin düzenlendiği, gençlerin bir araya gelip beraber robotik, yazılım ve teknoloji gibi alanlarda güncel gelişmelerin takip edilebildiği, çevre üniversitelerde eğitim veren akademisyenlerin veya teknoloji ve yazılım alanlarında faaliyet yürüten iş adamlarının katılacağı söyleşi programlarının düzenlendiği ve başta satranç olmak üzere zeka oyunlarına ilişkin ödüllü etkinliklerin düzenlendiği, bir eğitim ve buluşma noktası olacaktır.” diye konuştu. Yapılan ziyarette Batman Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği Başkanı Av. Sadullah Özer, Gençlik Spor Şube Müdürleri Burak Eren, Fahrettin Dursun ve Proje kontrolörü Veysi Turan’da hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK