GERCÜŞ ÜZÜMÜ DÜNYAYA AÇILIYOR

GERCÜŞ ÜZÜMÜ DÜNYAYA AÇILIYOR
Bu içerik 161 kez okundu.

Gercüş Ziraat Odası Başkanlığı ile Dicle Kalkınma Ajansı arasında Gercüş üzümünü işleme, paketleme ve Depolama tesisi fizibilite raporu hazırlanması protokolü imzalandı. DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve Gercüş Ziraat Odası Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Şefik Öner arasından İmzalanan protokol ile ünlü ‘Mazrone’ üzüm çeşidinin yetiştiği Gercüş'te üzüm fabrikasının kurulmasının önü açıldı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan  Başkan Öner, hazırlanan rapor ile birlikte ilçede üzüm fabrikasının kurulmasının önünün   açılacağını söyledi.
Gercüş üzümünün Türkiye çapında   bir numara olduğunu belirten Öner, ilçede üzüm fabrikasının kurulması ile birlikte Gercüş üzümünün dünya sofralarında yer bulacağını söyledi.
Gercüş üzümün dünyaya açılacağını  ifade eden Öner, kurulacak olan fabrika ile ilçede istihdamında sağlanacağını ifade etti. Öner, "Gercüş ilçemize hayırlı olsun. Bizlere bu hususta destek sunan DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve DİKA Batman sorumlusu İbrahim Erin'e teşekkür ederiz." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
HAYDİ, BATMAN AŞIYA
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK
SAĞLIKTA 3 MİLYONLUK YOLSUZLUK