Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

İlahi, Allah’ı övmek, O’na dua etmek ve en büyük aşkın Allah aşkı olduğunu belirtmek amacıyla yazılmış makamla okunan dini tasavvufi halk edebiyatı nazım şeklidir. Arapça kökenli bir kelimedir. Bir başka kullanımı da şaşma ve sitem bildiren ünlemdir.İl..
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Batman ilinin, kuzey ve kuzeydoğusu yüksek, sarp ve dağlık olup güneyi ise dağlık ve engebelidir. Dicle nehri batıdan doğuya akarak il topraklarının içinden geçer. Batman çayı, Batman-Diyarbakır il sınırını çizerek ..
Bugün Dünya Kadın Hakları Günü. Aynı zamanda "Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı" tanınmasının 83'üncü yılı. Kadın Hakları Bildirge'sini de hatırlamanın tam zamanı! Şiddeti kabul etmeyin hakkınızı arayın!Türkiye Cumhuriyet..
Tespihböceği gibi kıvrılmıştı mutfaktaki kalorifer peteğinin yanına. Ayakları üşümüş, elleri uyuşmuş ve kızarmıştı. Ovuşturdu ellerini; avuç içlerini birbirine sürtüp ısınmaya çalıştı. Bu hareketi kâfi gelmeyince, nefesiyle ısıtmayı denedi ell..
Halimiz Bu ( OKUMAYA DEĞER)-Namussuz koca, namuslu hanım istiyor.-Tembel öğretmen, çalışkan öğrenci istiyor-Zina yapmış genç, el değmemiş kız istiyor-Sahtekar amir, dürüst memur istiyor-Cuma farzdır kılarız ama farz olan beş vakit namazı kılmayız.-&Cce..
Nüfusu 600 bine dayanan ve nüfusun büyük bölümü genç olan Batman'da bu sezon U17 ligine 4 takım katılıyor. 6 Maç oyna. Koca sezonu bitir. Bu gençler kendini nasıl geliştirecek veya nasıl eksikliklerini görecek?4 Takım zaten sınır.1..
  Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven öncülüğünde gerçekleşen programda Yeni Hasankeyf TRT Radyo’da tanıtılarak geleceği ile ilgili ipuçları verildi. Programda yer alan, turizm için yenilikçi ve önemli ça..
HAYALLER ÇUKUR, GERÇEK İSE MEZARLIK    Televizyon başında zaman geçirme rekoru biliyorsunuz 330 dakika ile ülkemizin elinde bulunmakta.     Allah var kimse bu konuda elimize su dökemez.     Her bir Türk genci veya ai..
Bazen düşünüyorum da, bir insan vicdanını nasıl kaybeder?Belki de bu tür insanların vicdanı hiç olmamıştır. Olmayan şey kaybolmaz değil mi?Bir an olsun aklımdan çıkmıyor, 82 yaşında elleri öpülmesi gereken yaşlı bir adam'ın, polisler tarafından..
Murat ÇUHADAR – MARDİN YAZI DİZİSİ 1  -  YA ABO BAŞKAN OLMASAYDI…Yazdığım başlıkla yazının içeriği birbirini tutmuyor sanabilirsiniz ama acele etmeyin.  Bu yazı dizisinin sonunda anlayacaksınız benim Başkan ABO’yu neden sevdiğimi ve idol olarak g&o..
Spor denince aklınıza ilk gelen bilindik branşlar gelebilir. Mesela futbol, basketbol yâda voleybol hemen ilk aklınıza gelen branşlar olarak göze çarpar. Son yıllarda Dünyada rağbet gören ve Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan bir branşı sizlere tanıtmaya &cce..
Tanrı evreni ve insanları, insanlar medeniyetleri, medeniyetler beni yarattı.Adım, Hasankeyf. 12000 yaşındayım.Henüz Asurlular yokken, Urartular yokken, Sümerler, Babilliler, Gutiler, Hurriler, bunların hiçbiri yokken ben vardım.Daha İbrahim doğmamışken, Zerdüşt doğmamı..
f
    RSS
    © 2019 - Basın Haber Ajansı
    bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=