OKULUMUZUN BAŞARILARI
Muhammed Ali SEYREK

OKULUMUZUN BAŞARILARI

Bu içerik 12427 kez okundu.

Uzun zamandan beri yazılarımla sizlerden uzak durdum. Derslerime yoğunluk vermemden dolayı yazamıyordum. Ancak okulumuzun 2021-2022 Okul Sporlarında elde ettiği başarıları sizlerle paylaşmasaydım, haksızlık yapmış olurdum.

Bugün öğle vaktinde Okul Müdürümüz Mehmet Siraç Dadak’ın ziyaretine gittim. Oturup okul ile ilgili sohbet ettik. Ben müdür bey'e okulumuzun durumu nasıl diye sordum. Müdür beyde genel bilgiler ışığında birçok konuda beni bilgilendirdi.

Ali dedi bizde birçok başarı var şu anda hangisinden başlayayım bilmiyorum ki. Sadece Spor dallarında bir haftada alınmış olan kupa ve madalya sayımız tamı tamına 83 tane. Kupa ve madalya neler mi ?-Bir bakalım 1 Güreş: Güneş Batman ayağında yapılan müsabakalarda Grekoromen stilde tamı tamına 10 tane altın madalya almışız. İkinci ve 3. üncülükleri saymıyoruz. Serbest stilde de alınmış olan altın madalya sayısı 5 gümüş ve bronz madalyaları saymaya gerek yok. İkincilik ve 3 üncülüklerin %90 bizim. Okulumuz Serbest Güreş Bölge müsabakalarında 2 Türkiye finali ile Malatya’dan döndük. Tüketen değiştirmiş oryantirik gençler Okulumuzun öğrencileri Curling sporunda da Batman'da ilk defa yapılıyor olduğu halde orada da Yıldızlar Kategorisi Batman birinciliği Okulumuzun. Gençlerde Batman 3.oldular.

Okulumuzun Bocce Gençler takımı Batman 1 incisi oldu. Takım olarak birinci olan Takımımız Adıyaman'da önümüzdeki hafta Batmanı temsil edecek Bocce Ortaokul 4 üncüsü oldu.

Bu hafta sonu Mersinde yapılan Atletizm Disk atma Turkiye şampıyonu Öğrencimiz Yasin Özdemir oldu. Sayayım mı dedi ve bu kadar yeter inşallah. Tamı tamına 1 haftada 83 kupa madalya getirdik. Sporda İnanıyoruz ki en fazla başarı getiren okullardanız. Gençlerimiz gelecek vadediyor.

Biz de gece gündüz çocuklarımızın hayallerinin gerçeğe dönüşmesi iççin çalışıyoruz dedi.

Ben böyle bir okulda okuduğum için bir daha gurur duydum kendimle. Sonra Müdür Bey beni koridora çıkardı hangi öğrencimize sorsan çok şükür bir derecesi olan öğrenci olduğunu göreceksin. dedi.

Müdürüme teşekkür ederek mutlu bir şekilde sınıfıma döndüm.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar