PETROLSPOR BENİM, SENSİN VE ODUR…
MİRPAŞA

PETROLSPOR BENİM, SENSİN VE ODUR…

Bu içerik 24446 kez okundu.

Uzun zamandan beri köşe yazılarıma ara vermiş; daha çok röportaj ve haber ağırlıklı gazetecilik mesleğimi icra etmeye çalışıyordum.  

Petrolspor’la yatıp, Petrolspor’la kalkıyoruz. Özlem duyduğumuz, hasretini çektiğimiz ve 2. Lig yolunda yanıp tutuştuğumuz kırmızı beyazlı sevdamız Petrolspor, bu yıl bizi hayallerimize her zamankinden daha çok yaklaştırdı.

2021-2022 sezonunun ilk devresinde, bazı küçük aksaklıklar dışında takım tam bir kurumsal gibi davranıp devreyi 8 puan farkla bitirdi. Takımda Trabzon kökenli sporcu kardeşimizin sayısının fazla olması bizleri sezon başında tedirgin etmişti. Takıma zarar vermeden, bizlerde küçük dokunuşlarla eleştiri hakkımızı dozunda yapmıştık. Çünkü Zafer Hızarcı hocamızın nasıl kadro kuracağından kuşkulu ve endişeliydik. İlk 2 hafta tökezlemesine rağmen deplasmanlarda aldığı galibiyetlerde, adeta Batman’da 16 yıl aradan sonra bayram havası estirdiler.

Borçsuz bir kulüpte teknik heyetin, sporcuların ve yönetimin istediği her şey Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in büyük destekleriyle anında yerine getiriliyor. Gazeteci meslektaşlarımızın zaman zaman yapmış oldukları eleştirilerde haklılık payları da var. Önemli olan kişilere ve kulübe hakaret etmeden olumlu ve yapıcı eleştiriler yapmaktır. Bu eleştirilerden profesyonel kulüpler ders çıkarırlar. Çünkü hepimizin maddi ve manevi bütün çıkarlarımızın üzerinde sadece Petrolspor vardır. Bunu herkesin bilmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu kulüpte Başkan dâhil, bütün yönetim, teknik kadrolar ve sporcular gider; ama arması ve temsiliyeti her yüreğimizde zaman kalır.

İlk devrede Antalya kampında takıma dâhil edilen Nurettin Çağlar ve Enes Bayır aslında kendi karakterlerini ortaya koyarak,  elinde şekeri alınmış çocuk gibi habersizce otelden ayrıldılar. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözlerini hatırlatırım. Sahada ağzınızla kuş tutsanız, ahlaklı değilseniz bu şerefli ve onurlu formayı giyemezsiniz ve hayalinizde bile göremezsiniz. 2 sporcunun yakışıksız ve paragöz tavırları yüzünden Kulüp Başkanımız Sayın Abdülvahap Akbaş’a, Teknik Direktörümüz Zafer Hızarcı’ya ve diğer yöneticilerimize kızacak değiliz. İyi ki; takımdan erken ayrıldılar.

Elbette bütün sporcu kardeşlerimiz hak ettikleri parayı alacaklar. Ama aldıkları paradan daha büyük bir şey var. Önemli olan onuruyla, şerefiyle, yüreğiyle oynayan ve kafaya tekme koyan sporcu olmaktır. Takımdaki hangi sporcu kardeşimizin parmağı kanasa bizim ise yüreğimiz kanar. Kent bu kadar takımına sahip çıkmışken, hiç kimsenin bunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Takımdaki bütün onurlu sporcu kardeşlerimize olan güvenimiz tamdır. Yeter ki; sahaya çıkan aslan parçalarımız arkalarında 700 bin Batmanlının dualarının üzerlerinde olduğunu unutmasınlar.

Özellikle yıllardır takımın iyi ve kötü gününde yanında olan başta Batman Yarasalar taraftar grubuna, Dark Reds taraftar grubuna, İzmir Yarasalar taraftar grubuna, İstanbul Yarasalar taraftarlar grubuna, Petrolkent Taraftarlar Grubuna ve kalbi Petrolspor için atan bütün taraftarlarımıza özel olarak teşekkür etmek istiyorum.

İkinci devrenin ilk maçına kadar ihtiyaç duyulan mevkilere yeni takviyelerin yapılmasını umuyoruz. Kampın ikinci etabını Batman’da geçirecek olan kırmızı beyazlı temsilcimize kent olarak her zamankinden daha çok destek vermeliyiz. Bu halk ve bu kent takımı yıpratmak isteyen cırtlak ve art niyetli sesleri bastırmasını çok iyi bilir. Lütfen küçük ve basit hesaplarınızı kendinize saklayın. Takımın iç işlerine ve teknik kadronun işine karışmayalım.  Herkesi işini yapmalı.

Son olarak yönetime Basın sözcüsü olarak tekrar dönen Mehmet Emin Çelik’e ve Futbol Şube Sorumluluğuna getirilen Mustafa Balaban’a yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Bu takım her şeye rağmen başta Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in büyük destekleriyle, özverili sporcularımızın, teknik kadromuzun, yönetimimizin, taraftarlarımızın, esnaflarımızın, STK’larımızın, Odalarımızın, iş adamlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ve dünyanın öbür ucunda yüreği Petrolspor için atan bütün Batmanlıların dualarıyla 2. Lige yükselecektir.

Her şey gönlünüzce olsun… 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar