DİJİTAL DÜNYA VE ROBOTİZM
Sibel DUYMAZ

DİJİTAL DÜNYA VE ROBOTİZM

Bu içerik 192 kez okundu.

        Mesele çok derin ve önemli,  sanıldığı gibi fantastik bir konu değil anlayacağınız ÇİP Olayı.

        ABD'nin sızdırdığı belgelerden görüyoruz: Çin askerlerini daha güçlü kılmak için ÇİP ve DNA değişikliğine giden bir araştırma projesine girmiş hatta bunu uygulamaya geçmiştir. Fransa'nın da böyle bir proje uygulama aşamasında olduğu basına sızmıştır. Bu konular 2030'lu yıllarda daha da ayyuka çıkacaktır. Üç ülke bu ÇİP projesine sıcak bakıyor ABD, FRANSA, ÇİN Fransa'da farklı görüşler tartışılmaktadır fakat uygulama başlangıç aşamasındadır.

        ÇİP meselesinde komutla insanların vücutlarında; biyolojik değişikliklere gitmesi yani nörolojik aktivitelerinin değiştirilmesi ve kimyasal sıvıların farklı bir şekilde salgılatılması olası bir hale gelmiştir. Bunu ABD, ÇİN, FRANSA'nın yürüttüğü projeden anlıyoruz. Çok korkunç bir durum.

Bu etik bir mesele midir? Dünya tartışıyor.

        Bu askerler askerlik mesleğinden ayrılınca emekli olunca, sivil hayatta ne olacaklar peki?

        Yıllar önce KLONLANMA olayı vardı koyunları klonladılar, fakat etik olmadığı için bu deneyleri insanlar üzerinde yapmadılar. Acaba bu bilimsel laboratuvarlarda insanlarda klonlandı mı? Bunlarla ilgili deneyler projeler gerçekleştirildi mi? Neden olmasın ileride askerler KLON ordusundan oluşabilir mi?

         KLON Şirketin malı onu üreten ülkenin malı yani onu dünyaya getiren bir annesi yok babası bir ailesi yok sayberg askerleri tıpkı filmlerdeki gibi bunlara saçma delilik falan demeyin gelecek yıllarda olacak şeyler maalesef. İnsan görünümlü robotlar, çiplenmiş klonlanmış askerler insanlar.

          Artık TV ve sinemalarda filmlerde bu bilgiler bilim kurgu olarak paylaşılmaktadır. Metrix gibi. "Ateş olmayan yerden duman tütmezmiş" olmayan bir şey bu kadar gerçekçi bilim kurgu ile servis edilebilir mi?

        Meselâ eskiden filmlerde;  karanlık bir odaya girince kendiliğinden ışık yanması, konuşan otomobiller, komutla birçok şeyin gerçekleşmesi vb gibi şeyler artık bugün çok olağan ve yaşamın içindedir. Aman Allahım dünya, insanlık nereye gidiyor? Bunlar korkunç şeylerdir. İzlediğimiz bilim kurgu filmleri gerçek gelecekten doğmuştur. Neslimizin geleceği tehlikededir onları korkunç bir hayat bekliyor.

        Bu projeler ile insanoğlu Tanrısızlığa, Yaradanın olmadığı Deccelliğe, inançsızlığa, teknolojik yozlaşmaya doğru götürülmek istenmektedir. Yıllar önce DİJİTAL bir dünya'ya geçiş projesine birçok ülke maalesef imza atmıştır dijital dünyanın kolaylık getireceği kısmen doğrudur ve bu şekilde sunulmuş olabilir belki de bu kadar kötü olabilecek sonuçları bilmeden diye düşünmek istiyorum. Bu şekilde tehlikeli bir yolculuk başlamıştır. Örneğin beş kişinin yapacağı işi bir kişi dijital internet ortamında gerçekleştirebilmektedir bu da işsizlik sayısını arttırmaya sebeptir. Daha hızlı ve sıfır hata ile sonuçlanan işler fakat çok fazla işsiz insan yani bu sefer de çıkarma işlemi devreye giriyor insan fazlalığından dünyayı kurtarma nüfus azaltılması ve virüs meselâ COVİD19. Onlara işlerine yarayacak ÇİP takılmaya uygun, yönetebilecekleri, dijital ortamla sürekli iyi ilişkiler içinde olan, maneviyat'dan dini değerlerinden uzaklaşmış kopmuş, insanlar lazım.

        Vallahi, Billahi bunlar etik değildir. Fantastik uyduruk konular değildir, Şeytani aklın projesidir. Daha önceki bazı yazılarımda değindiğim gibi inatla İleride bu konulara daha derinlemesine değinme imkânım olur inşallah çünkü son derece önemli konulardır.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BBD’DEN RAMAZAN YARDIMI
BBD’DEN RAMAZAN YARDIMI
BATMANLI EMİNE İSEN SÜPER LİGTE
BATMANLI EMİNE İSEN SÜPER LİGTE