FİZYOTERAPİST VE DİYETİSYEN BURCU ÇELİKER’DEN SIRA DIŞI BİR ÇIKIŞ
Fizyoterapist ve Diyetisyen / Burcu ÇELİKER

FİZYOTERAPİST VE DİYETİSYEN BURCU ÇELİKER’DEN SIRA DIŞI BİR ÇIKIŞ

Bu içerik 3231 kez okundu.

“OTURMAYI KALKMAYI YATMAYI VE YEMEYİ BİLMEYEN BİR TOPLUMUZ MAALESEF “ DEDİ


 Wellness İstanbul Sağlıklı Yaşam ve Psikoloji Merkezi Uzmanı Fizyoterapist ve Diyetisyen Burcu Çeliker toplumsal çağrı yaparak yaşam adabının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yaşam adabı sadece kişinin diğer insanlara saygı göstermesi değil, bedenine, beslenmesine ve psikolojisine de saygı göstermek olduğunu vurguladı. Toplumsal olarak oturmayı, kalkmayı, yatmayı ve hele ki beslenmeyi bilmediğimiz için bedensel duruş ve görünüm olarak son derece vasat bir toplum modeli ile karşı karşıyayız. Gece yemekleri, su içmeme, egzersiz yapmama, gazlı içecekler, fast food ve benzeri bir çok yanlışı hayatına entegre ederek yaşayan bir toplumun başta kanser olmak üzere diğer bir çok sağlık sorunlarını kendilerinin yarattığını iddia etti. Sigara alkol ve benzeri katletme özelliği olan ürünleri kendi hayatına terörize modelle entegre eden insanların sağlıktan ve bilinçten bahsetmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Egzersiz sadece salonlarda yapılmaz, bunun için geniş geniş zaman ve para harcamanızda gerekmez. Çalıştığınız koltukta, oturduğunuz kanepede ve hatta yattığınız yatakta bile kaliteli egzersiz yapmanız ve bedensel sağlığın yanı sıra ruhsal sağlığı da koruyabilmeniz son derece mümkündür diyen Uzman Burcu Çeliker şunları söyledi: “ Maalesef şarlatan piyasanın hakimiyet kazanmasıyla birlikte, kendi kendinize yapabileceğiniz ve basit tekniklerle öğrenebileceğiniz egzersiz teknikleri show ve rant mekanizmasıyla hallaç pamuğuna dönmüş durumda. Biz Wellness ekibi olarak toplum bilinçlendirme ve sosyal sorumluluk görevi duygumuzla Eylül ayında başlattığımız ücretsiz destek paketlerimizi danışanlarımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bütünsel olarak ve konsültasyon modelli çalışmamızla kişiler üzerinde etkin kalıcı ve kültür modeline dönüşen bu çalışmamız için ben ve ekibim Türkiye’de ilk olma özelliğimizin gururuyla danışanlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Oturmayı, kalkmayı, yemeyi ve yatmayı öğrenmek yaşamı yenilemek ve güçlendirmektir” diyen Uzman Burcu Çeliker ücretsiz danışma hattının başında yurt genelinden gelen talepleri karşılamaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…