DEVA PARTİSİ’NİN BATMAN SÜRÜVENİ
Sibel DUYMAZ

DEVA PARTİSİ’NİN BATMAN SÜRÜVENİ

Bu içerik 2726 kez okundu.

DEVA PARTİSİ’NİN BATMAN SÜRÜVENİ

Sibel DUYMAZ – Ankara - BHA / Batman’da DEVA Partisinin İl Başkanlığı için birçok isim başvuruda bulundu.

Yapılan tüm başvurular değerlendirmeye alındı. Gerekli görülen 13 isimle İl Başkanlığı ve kurucu heyetin belirlenmesi için Batman’a gelen komisyon birebir özel bir görüşme yaptı. Ardından komisyonun onayını alan 8 kişi Ankara’ya çağrıldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve parti komisyonu, Batman’dan giden 8 kişi önce toplu bir şekilde heyetin karşısına çıkıp kendilerini tanıttılar.

Ardından tüm aday adayları ikişer kez heyetin karşısına geçip soruları cevapladı.  

Bütün adaylara benzer sorular soruldu.

1 - Siz İl Başkanı olmazsanız, kiminle çalışmak isterseniz?

2 – 8 aday içerisinde çalışacağın isim var mı?

3 – Kimlerle çalışmak istemez siniz?

4 – Bu iş için maddi ve manevi olarak kendinizi hazır hissediyor musunuz?

Gibi buna benzer sorular soruldu.

Daha kulislerde bile birçok aday adayın kendine garanti gözüyle baktığı ve mazbatayı almaya kendini hazırlamıştı. Ancak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve komisyon Batman’a, aday adaylarına ve Türkiye’ye öyle bir mesaj verdi ki; Batman gündemi günlerdir bu isimler üzerinde dolaşıyor.

Ali Babacan gençlerle varım diyerek, beklenen isimlere şans vermedi. Batman siyasetinde yeni yüzler, temiz bir sayfa, denenmemiş isimler ve yaş ortalaması 30 civarında olan bir ekiple yola koyulmaya karar verdi. Aday adayları ve Batman’ın beklediği isimler, adeta ters köşe oldular.

Ali Babacan, bu gençlerin omuzlarına ağır bir yük bindirdi. Ancak DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Av. Mehmet Emin Ekmen’inde 26 yaşlarında AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı, 28 yaşında AK Parti İl Başkanlığı ve 30 yaşında da AK Parti Batman Milletvekili ve 35 yaşında da Belediye Başkan adayı olduğunu unutmamak gerekir. Gençlere verilen önem, Ekmen’in de büyük desteğiyle gelmiş olabilir.

Şimdi gelelim DEVA Partisi İl Başkanı Av. Melik Müjdeci ve kurucu heyetteki isimlere…

Av. Melik MÜJDECİ (İl Başkanı); Kendisini tanıdığımız avukatlara sorduk. Kişiliği, duruşu, eğitimi ve İl Başkanlığı yapabilirliğini sorguladık. Kendini geliştirmiş, 2 üniversite bitirmiş ve meslektaşlarının saygınlığını ve güvenlerini kazanmış bir isim olarak çıktı karşımıza.

Turan SONGUR (Kurucu Heyet); Batman kendisini Elma Sokağı Esnafları Başkanı olarak tanımaya başladı. Ancak Turan Songur’un spor geçmişi de oldukça parlak ve başarılı. 17 yaşında 19 Mayıs Gençlik Spor kulübünün kuruculuğunu ve Genel Kaptanlığını yaptı. Elma sokağına yaptığı hizmetlerle kısa zamanda herkesin takdirini kazanıp güven verdi. Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve ileriyi görüşüyle kendisini yakından tanıyanlar sonsuz destek verdi. Adeta 70 yılık Elma Sokağına yeni bir heyecan getirmişti. İleri görüşlü, çalışkan, projeci, hizmet sevdalısı ve siyasette yeni bir yüz olarak çıktı Batman halkının karşısına. Ayrıca 8 İl Başkanı içerisinde Ali Babacan’a ‘Petrolün simgesi olan ‘At Başı’ plaketi vererek farkını ve Batman’lılık bilincini ortaya koydu. Girdiği her platformda tam bir Batman sevdalısı gibi konuşuyor.

Av. Ferda AYIŞ (Kurucu Heyet); Batman’ın yetiştirdiği genç avukatlardan birisi. Girişken, kadınlara önem veren, haklarını savunan bir kişiliğe sahip. Genç yaşında siyasette DEVA partisinde bende varım dedi. Birçok iddialı aday arasında kurucu heyet içinde kendine yer buldu. Eşitlikçi, ilkeli ve her platformda kadında olmalı ilkesini savunuyor. Siyasette Batman’lı kadınların sesi olmak için siyasete girdiği gözüküyor.

Sedat ERPOLAT (Kurucu Heyet); Düğün salonu sahibi olarak kendisini tanısak ta; genç ve girişken bir isim. Yatırımı seven, ilklere imza atmak için proje geliştiren ve kendine olan özgüveniyle her kesimin takdirini topluyor. Özü ve sözü bir olan iş insanı Sedat Erpolat, Batman’da her kesime kucaklayıcı ve bütünleştirici olmak için göreve talip olduğu konuşuluyor.

Veysel TEKİN (Kurucu Heyet); Tekstil sektöründen tanıdığımız Veysel Tekin’de DEVA partisinin genç ve girişken kurucu heyet içerisinde yer alıyor. DEVA Partisinde istihdama yönelik projelerle ön plana çıkmayı hedefliyor. Kendisinin yapmış olduğu yatırımlar tekstil sektöründe konuşuluyor.

BHA takipçiniz olmaya devam edecek…

Başarıda başarısızlıkta sizin eseriniz olacak…

Bugün onure ettik, yarın eleştirebiliriz…Hoş çakalın….

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"HALKIN SIKINTILARINI KALBİMİZDE HİSSEDİYORUZ"