sağlıkÇI’ların Affedilemez AYIBI
Murat ÇUHADAR

sağlıkÇI’ların Affedilemez AYIBI

Bu içerik 2496 kez okundu.
BİLİM iradesiyle görev yapan insanların SİYASİ iradeyle görev yapanlara ceket iliklemek zorunda oldukları bir dünya’da, SİZ KİM OLUYORSUNUZDA bir VALİ’ye sözlerinden ötürü tepki gösteriyorsunuz. BU NE HADSİZLİK !!!
LÜTFEN HERKES İŞİNİ YAPSIN !!!
Siz bir validen dahamı iyi bileceksiniz virüsün bulaşma yollarını ?
Yediği kaba tükürmek ayıp değilmi, bakın ne güzel yedirilip içiriliyordunuz, menüde ne vardı bilmiyorum ama dana bonfile, kuzu pirzola ve deve çevirme giren mideleriniz kim sayesinde doydu acaba ? yaaa ayıp valla… barınmanıza ne demeli, bu arada konaklama demiyorum ha, BARINMA diyorum. Artık barınakmı yoksa başka şeymi onu bilemem. Peki yattığınıza şükredecek bir maneviyattamı yoktu sizin yüreğinizde.
SİZ NESİNİZ ALLAH AŞKINA ??? ALT TARAFI HAYAT KURTARIYORSUNUZ, CANLARA YETİŞİYORSUNUZ, EVİNİZE, ÇOLUK ÇOCUĞUNUZA GİDEMİYORSUNUZ, KELLE KOLTUKTA DOLANIYORSUNUZ, UYKUSUZ GECELER VE ARDINDAN DEVAM EDEN GÜNLER GEÇİRİYORSUNUZ HASTALARA ŞİFA VEREBİLMEK İÇİN, HAVANIZ BUNUN İÇİNMİ??? YAZIK YAZIK HEMDE ÇOK YAZIK…
Sağlıkçı geldiii hanımmmm, yalan mı ? sağlıkçısınız işte, sokakta simit satan simitçiiii gibi. O da zabıtadan dayak yiyor, sizde hasta yakınlarından yiyorsunuz. Bir nevi meslektaşsınız yani. Zorunuza giden ne ?
BİRAZ EDEP YA HU !!! Siz alt tarafı sağlıkÇI ‘sınız. İç işlerinden dahamı iyi bileceksiniz yasak ne zaman ve nasıl ilan edileceğini. Şimdide daha mı iyi bileceksiniz virüsün birbirinize nasıl geçeceğini. Bide bazı çevreler utanmadan İstifa çağrısı yapmış Vali’mize, densizliğin anca bu kadarı olur. Etsin istifa ne olur, sabaha kalmaz istifası reddedilir. Öğrenemedinizmi daha. Adam haklı SAĞLIKÇILAR BİRBİRİNE GEÇİRDİ demekle.
NE KADAR AYIP SİZE , YEDİNİZ İÇTİNİZ YATTINIZ VE YÜK OLDUNUZ, HALA KONUŞUYORSUNUZ. Toplum vijdanı’na büyük darbe vurdunuz.
Bir vali ne kadar zor yetişiyor bilmeden haybeden konuşuyorsunuz. Hukuk, yada maliye, iktisat falan okuyup koskoca döööörrrttt yıl okuyacaksında, kaymakam olacaksında, siyasi amcalar seni sevecekte, bilmem ne bilmem ne. Ne sandınız kolaymı bu işler.
Peki ya siz ??? Mesela Doktor sağlıkçı, alt tarafı 6 yıl okuyacan, 4 yıl falan ihtisas yapacan, gecen gündüzüne karışacak ve hastanelerde risk altında çalışacan, sürekli yayınlar okuyacan, sürekli bilimin içinde yoğurulacan, sürekli insan hayatına ve bilime katkı sunacan ohooo koftiden işler. Geçeceksiniz bunları…
Peki ya Hemşirelere ne demeli, sağlık savaş cephesinin ön safındaki neferler. Canları pahasına çalışıp hastaya en yüksek motivasyon aşısını veren kanatsız periler, ne yani sizinkide iş mi ?
Hasta bakıcılar ve yardımcı personellere ne demeli, alt tarafı hiç tanımadıkları insanları asgari ücret gibi devasa paralar karşılığında boklarını temizliyorlar.
Kendi ananı taşısan bu kadar yüksek hızla araç süremeyeceğin mesleğin diğer neferleri ambulans şoförlerine ne demeli, iş mi yani ? laborantı, o su, bu su, idari personeli falan, NE YAPIYOR BUNLAR ???
yemekhanede yemeğiniz verilmiyormu? Kapuskanız, poşet içindeki yuvarlak ekmeğiniz, bir bardak yoğurdunuz sizi fazla şımarttı heralde…
Adamın hitap şeklini, oturuş pozisyonunu, diksiyonunu hiçmi örnek almadınızda konuşuyorsunuz. Haşmetlü devletlümü birde tenkit edeceksiniz ha. Adam haklı. SAĞLIKÇILAR BİRBİRİNE GEÇİRDİ (virüsü) La havleeee.
Son tahlilde ki sözüm. Akıllı olun. Ne yani, size konut mu verelim, yanında lüks makam arabası, korumalar falan, isterseniz birde özel kalem tahsis edelim. Herkes önünüzde ceketmi iliklesin, astığım astık, kestiğim kestik yetkilermi verelim size.
Hangi ülkede olduğunu hatırlamadığım bir tıp kongresinin açılış konuşmasını yapan bir FÖRST LEYDİ den, Virüsün nasıl bulaşacağını anlatış tarzıyla bilime ivme katan yöneticiden, sokağa çıkma yasağı ilan edilişinin toplum sağlığı açısından olumlu sonuç doğurtan siyasetçisinden dahamı iyi bileceksiniz siz şu SAĞLIK işlerini. Susun Allah aşkınıza, gidin can kurtarın ve dayak yiyin yeter size. Lütfen herkes işini bilsin…
Netice-i Kelam, Öğretmenlerden, Polislerden, savcılardan,hakimlerden sonra sağlıkçılarda tozuttu. Neyinize yetmiyor üç kuruş para karşılığı can vermeniz bir türlü anlamıyorum.
Öğretmen dediğin alt tarafı toplum aydınlatıcısıdır, evrenin ışığıdır.
Polis dediğin namusun şerefin onurun vatan bekasının, arsızın, teröristin tıpkı Mehmetçik gibi canını ortaya koyan ve canından olan neferidir.
Savcı hakim dediğin toplumun yarınlarını adalet dengesinde koruyan ve hak yolun ön basamağıdır. Yahu üç kuruş para alıpta kıymet bilmemeniz beni deli ediyor. Ne yani saygımı görmeyi hakkediyorsunuz ? Bence evet ama …… Geçmiş olsun.
Murat ÇUHADAR
Türkiye’nin Yaşam Koçu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKIL VE ZEKÂ OYUNLARIYLA ÖĞRENİYORLAR
AKIL VE ZEKÂ OYUNLARIYLA ÖĞRENİYORLAR
YASAKLARA, KAÇAK KEYFİ
YASAKLARA, KAÇAK KEYFİ