DERİN UYKUDA MIYIZ?.
Sibel DUYMAZ

DERİN UYKUDA MIYIZ?.

Bu içerik 733 kez okundu.

 Şimdi yazdıklarım daha önce yazdığım bir yazımın teminatıdır.

Bilim insanı değilim, kâhin, medyum da değilim fakat bir araştırmacıyım, bilgi edinmeden yaşamayı boş sayarım. Sonsuz ve en değerli şey öğrenmektir. Attığımız her adımı biliyorlar, parmak izlerimiz, yüz hatlarımız birileri tarafından kaydediliyor, kalp atışımızın hızına dek, en çok kullandığımız yolu bile biliyorlar, ülkemizde bilgiye değer verilmiyor, ancak dünya genelinde ülkeler ve bazı dev şirketler böylesine değerli bilgilere çok önem veriyorlar, eğer bu bilgi insanların davranışlarını, toplum hareketlerini ve alışkanlıklarımızı yönlendirebilecek kadar değerliyse daha da önemli hale gelir.         

"Bir ürüne para ödemiyorsanız ürün sizsiniz". Dünyanın en pahalı şeyleri ücretsiz olarak sunulur. İnternetten indirdiğiniz uygulamalar ve programlar, adres bulmak için kullandığımız navigasyon araçları, YouTube üzerinden izlediğimiz sayısız videolar, facebook üzerindeki sayısız içerik, tüm dünyanın kullandığı ve gizli saklı her türlü yazışmayı yaptığımız WhatsApp, messengar uygulaması ve daha bir çok şey, hepsinin ortak bir noktası var: BEDAVA         100 Teknoloji şirketinin en önemlileri ‘ne baktığımızda bir başka ortak nokta ise; hepsinin Amerika'da olduğunu görüyoruz, sizce de çok garip değil mi?          Bu şirketler hayatımızın her alanında ve her an bizleri yönlendirmek için geliştirdikleri Algaritmalar sayesinde toplum alışkanlıkları ve geleceği belirleme konusunda son derece bilinçli olarak hareket ediyorlar. Hepsi de birbirleriyle dolaylı ya da doğrudan bağlantılı. Tüm ülkenin dünyanın ne konuştuğu ellerinde istenildiğinde neler yapılabileceğini bir düşünün         

İşte bu şirketlerin yani Facebook'un piyasa değeri 512 Milyar Dolar Whatsapp' da 19 Milyar Dolara satın aldı. Microsoft zaten bildiğiniz gibi dünyadaki tüm bilgisayar işletim sistemleriyle konusunda lider durumda önce tüm dünyada mail trafiğini kontrol eden hotmail'i satın aldı ardından 8,5 Milyar Dolar verip Skype'yi satın aldı Microsoft'un piyasa değeri 946 Milyar Dolar daha sonra tüm iş dünyasını içinde barındıran bir program olan Linkten'i 26 Milyar 2 Milyon Dolara satın aldı.

Böylesine korkunç paralar ödenerek alınan şirketler sizce neden alınıyor olabilir? Elbette Bipdate yani BÜYÜK VERİ    Apple firmasını herkesin kuyruklar oluşturarak almak istediği iPhone olarak biliyoruz oysa bir çok alanda hayatımızın için deler; işletim sistemi, telefonlar, bilgisayarlar, animasyon filmleri Apstore ve daha bir çok şey piyasa değeri 961 Milyar Dolar. Amazon şirketinin ise 916 Milyar Dolar piyasa değeri var genellikle Alışveriş sitesi olarak biliniyor oysa BULUT. veri depolama sistemiyle tüm dünyadaki bu şirketlere veri depolayıp bilgi sunuyorlar. Yani bir yerlerde kredi kartıyla internet üzerinden alışveriş yaptığınızda AMAZON sunucularında barınma ihtimali çok yüksek.         

Örneğin; Apple Bulut depolama için Amazon'a aylık 30 Milyon Dolar gibi bir ödeme yapıyor.         

ALPHABET Şirketi var ki; ALPHABET eşittir INTERNET diyebiliriz çünkü: Google, youtube, gmail, yolumuzu bulmak için kullandığımız haritalar, Google girmek için kullandığımız Choreme tarayıcı, uygulama indirmek için kullandığımız Play Stor ve tüm işletim sistemi de GEOGLE yani ALPHABET Firmasına ait ve piyasa değeri 863 Milyar Dolar.         ALPHABET bir çok firmayı ve iş kolunu bünyesinde barındırıyor. Akıllı Şehir Projeleri, insan ömrünü uzatmak için yapılan çalışmalar, sürücüsüz otomobiller, uçan arabalar ve her an öğrene bilen yapay zekâ üzerinde çok ciddi çalışmaları mevcut.         

İşte yapay zekâ sürekli öğreniyor kaydediyor mailler yol haritaları bilgileri, insan davranışları, ilgi alanları ve daha birçok şey... 

Bu şirket bilim kurgu filmlerinde kullanılan robotları üretti fakat kullanım amaçları ve dayanıklılıkları düşünüldüğünde insanlık için son derece ürkütücü değil mi? Şöyle düşünüyorum ileride savaş meydanlarında göreceğimiz bu ROBOTLAR; yorulmak nedir bilmiyorlar, en ağır yükleri taşıyabiliyorlar, her türlü arazi koşullarında ilerleyebiliyorlar, girilemez denilen yerlere, ulaşılamaz denilen bölgelere karadan ve havadan her koşulda ulaşabiliyorlar, en önemlisi de üretilen bir şey olduklarından ne kadar kaybettiği nizin önemi olmayacak böylece bu robotlara sahip olan ülkelerin önünde durmak neredeyse imkânsız olacaktır.

Bu şirketi ve ekran kartı üreten Enmidia adlı şirketi de Japon teknoloji devi SOFT BANK aldı. ENMIDIA Aynı zamanda geleceğin akıllı şehir projelerini üretirken akıllı makinaların (Robot) sürekli kendilerini geliştirdiği muhteşem teknolojileri üretiyor, yani makinalar kendi aralarında konuşacak, evrimleşecek ve daha akıllı hale gelecekler şehirlerdeki tüm düzeni yeni nesil bu makinalar (robotlar) sağlayacak plânlanan ve uğraşılan proje budur. Ayrıca Soft Bank gelecekte robot sayısının insan sayısını geçeceğini söylüyor.         

Kısa bir süre önce böyle bir proje uygulamaya geçirildi bile: Arabistan topraklarında kurulacak olan robot şehri NEOM Projesi...         

Buyrun KORONO Virüsü meselesi de tabiatın doğal akışında oluşmuş bir olay değildir oluşturulmuş bir olaydır. Amaç dünyada insan nüfusunun azalmasıdır. Üretebilen ve maalesef bilgisayar teknolojileriyle robotlaşmış genç insan sağlıklı ve dirençli insanların bu savaştan çıkacakları düşünülmüştür.         

Internetten uygulama indirirken okumadan kabul ettiğimiz bizden istenen izinler le galeriye, fotoğraflarınıza, kişisel bilgilerimize girelebil melerine izin vermiş oluyoruz.         

Bunlar akıl yorulmasını gerektiren bilimsel gerçeklerdir.         

DECCAL İnternettir diyorum tek bir düğmeyle dünya değiştirilebiliyor.         

Bizleri Allah tüm bu felâketlerden virüsten koruyacaktır. İnsanlar galip geleceklerdir. Teknolojinin insanlık yararına olan denolerini araçlarını kullanacağız fakat esiri olmayacağız, genç neslimizi internet oyuncağı yapmayacağız, değerlerimizi yaşatacağız sağlam tutacağız dünya yerinden oynasa biz manevi ruhumuzu kaybetmeyeceğiz.İnancımızla, imanım'ızla biz bu teknolojinin şeytani boyutlarına itibar etmeyeceğiz ve galip geleceğiz Allah bu projenin esiri olmayan tüm dünya insanlarının ve bizim ülkemizin yar ve yardımcısı olsun.         Sevgiyle kalın, ferah kalın

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA