KAPANACAK BİR ŞEY KALDI MI ? KAPATALIM
Veysi ÇAM

KAPANACAK BİR ŞEY KALDI MI ? KAPATALIM

Bu içerik 734 kez okundu.

Batman'da uzun zamandan beri yazmak istediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Basının bile yetersbiz ve çoğu yerde sessiz kaldığı spor camisaında ve batman'a mal olmuş değerlerbir bir eriyor ve yok oluyor. Bunları sizler için değerlendirip sizlerlerle paylaşmak estedim. 

 

2019 yılına kapanmalarla girdik. Bakalım kapanacak bir şey kalacak mı ?

İŞTE 2019 YILI İSTATİSTİK VE BAŞARILARIMIZ ?
1 - Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan ve ilimize en az 4 Avrupa takımını getirecek Süper Ligte Şampiyonluğa oynayan Hentbol takımımız kapandı.
2 - 2009 yılında 3. Ligte Profesyonel Futbol takımı olan Batman Belediyespor takımının kapısına kilit vurulup kurum dışına itildi.
3 - 6 yılda Kadın Futbol takımına 3. ligte 1 milyona yakın para harcadıktan sonra, 2. lige çıkma final maçında elde edilen şampiyonluk sevincinde Kayyum yöneticilerine karşı Belediye Eş Başkanı Sayın Songül Korkmaz sevincini, Kulüp Başkanı Sayın Murat Şahin'e karşı Zafer parmaklarıyla inadına kutlayıp kızlarla sahada uzun süre zafer sarhoşu olmuş, ardından kulübün kapanmasına göz yumarak sessiz kaldı.
4 - 2014 yılında BAL ligine hükmen çıkıp, yazı turayla 1. Amatör ligine geri dönen Batman Belediyesi, mevcut BAL Ligi takımı 1955 Batman Belediyespor’u basit nedenlerle sahipsiz bıraktı.
5 - Kadınlar 3. ligte kalan Karşıyakaspor takımının her ay gidecekleri 2 deplasman için Belediyeden talep edilen minibüs için red cevabı verildi.
6 - BAL Liginde 1955 Batman Beledriyespor'a sahip çıkmayan ancak takımın bütün deplasman masraflarını karşılayıp bunun karşılığında 65 transfer yapan Batman 72 Belediyespor, Sezon başlamadan 200 bin TL harcadı. (Bu ne Perhiz bu ne lahana)
7 - Bütün bu kapanma ve sahipsizliklerin ardından işe alınan 30'zun üzerinde antrenör temizlik, kanal, bahçe ve farklı birimlere dağıtıldı. (Bazı Torpili, Kayyumcu ve ardından HDP'li iki yüzlüler hariç)
8 - Kadınlar 3. ligine maddi imkansızlıklar yüzünden katılamayan Batman Karşıyakaspor takımı ligten çekildi.
9 - Hentbol 2. Liginde mücadele eden 19 Mayıs Gençlik Spor maddi imkansızlık ve sahipsizlikten dolayı lige katılmama kararı aldı.
10 - Hentbol Bölgesel Ligte mücadele eden Mezopotamya Spor kulübünün de lige katılması zor görünüyor.
11 - Masa Tenisi Süper liginde oynayan kız takımı lige katılım ücretini ise antrenör Recep Bezenmiş cebinden ödeyerek kendi imkanlarıyla takıma sahip çıktı.
12 - Amatör kulüpleri sezon başlamadan toplayıp değerlendirme yapan Batman Belediyesi Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz kayyumun önceden verdiği 5 bin TL'lik yardımı az bulup, en az 20 bin civarında bir desteğin şart olduğunu ifade etmişti. Ancak Amatör lig başlamasına rağmen henüz hiç bir destek çıkmadı. (Kendi kulübü hariç)
13 - Batman'ın spordaki sembolü Petrolspor ise ortalıkta onun kucağından, diğerinin kucağına futbol topu gibi atılıyor. Aile şirketleri bu işi yönetemediği gibi imajını da sıfıra indirmiş durumda. Aydın Gülmez ile başlayan sürüven Ekrem Konaç ile devam etti. Şimdi çıkarlar derler ki, kimse sahip çıkmadı biz sahip çıktık. Şimdide takım BATSO'nun kucağında bakalım ne olacak. 
14 - Sonuç olarak bütün bu olumsuzluklardan sonra Batman'da yaşayan ve sporun içinde olan herkesin kendine bir ders ve hata çıkarması gerekir. Bu gençlik ve Batman bizimdir. Sahip çıkmak zorundayız. Hatalara hatayla cevap vermememiz lazım. Karar ve takdir Kamuoyunundur. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması