TEMİZ SİYASET!
Veysi ÇAM

TEMİZ SİYASET!

Bu içerik 268 kez okundu.

‘Halka Hizmet, Hakka Hizmettir’ düsturu ile siyasetin bir hizmet aracı olması gerektiği yerde, kişisel ve yandaşların menfaatine kullanması günümüzün yaygın sıkıntıları arasındadır.

Günümüzde siyasetin olumsuz yönde algılanması maalesef ‘kişisel hata ve kişisel menfaat-hırs’ uğruna inandığını beş paraya satanlar yüzünden yanlış algılanmasına neden olmuştur.

Siyasi partilerin ve liderlerin amacı her ne kadar hizmet olsa bile, onların adını veya o partinin etiketi ile olumsuz davranış sergileyenler zaman zaman devasa bir kuruma kötülük vermektedirler.

Şahsi hata bazen tümden lekelenmeye mal olabilmektedir.

Üzülerek belirtelim ki bu haslet günümüzde oldukça etkili.

Bir örnek ile şunu belirtmek gerekirse AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılmayan hizmeti, atılamayan adımları attı.

Doğruya doğru; AK Parti ülkeyi kalkındırdı, güzel hizmetlere imza attı ve Recep Tayip Erdoğan şahsında Türkiye muasır medeniyetler seviyesine geldi.

AK Parti sadece Türkiye’de değil, bölgemizde ve Batmanımızda da kalıcı hizmetlere imza attı.

Batman, son 15-16 yılda aldığı kamusal hizmeti yıllarca görmemişti. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal yardımlara kadar bir çok alanda güzel yatırımlara kavuştu.

Batmanda tek bir ambulansın hizmet verdiği yılları hatırlarız, insanların okul bulamadığı, öğretmensiz sınıfları hatırlarız…

Batman, artık her alanda gelişmişliği yaşamaktadır ve bu gelişmişlik AK Parti hükümetleri zamanında olmuştur.

Hizmet güzel bir şeydir, Allah için yapılan hizmet insanı dünyada ve ahiret hayatında aziz kılar.

İnsan kirlenmedikçe siyaset kirlenmez, insanları ve siyaseti ayırmak gerekir…

Bu nedenle, temiz siyaset, temiz şahsiyet ve temiz toplum için cesurca haykırmalıyız!

“bana ne”cilik, yarın öbür gün çocuğumuzun yaşamını etkiler.

Hizmette kaybedilecek tek saniye, israf edilecek tek kuruş vebaldir.

Bu nedenle öncelikle; çalışanların siyasi düşüncesine bakmadan, güven içinde, güçlü, bilgili, becerikli ve özverili olmaları için yeniden yapılanma gerektiği hasıl olmuştur.

Eğer AK Parti daha fazla başarılı ve iktidarını koruma düşüncesindeyse yeni yapılanmalar, yıpranmamış isimler, yeni yüzlerle halkı kucaklamalıdır…

Siyasette hizmet atağı için Cumhurbaşkanı Recep Tyaip Erdoğan’ın söylemlerini hayata geçirilmesi de elzemdir. Ne demişti Sayın Erdoğan “Milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetin kerametini kendinde görenlerin, bu çatı altında kalma şansı yoktur. Siyasette insanı kibir yıkar. Kendi çıkarlarını davasının üzerinde tutmak yıkar. 'Ben' yıkar. AK Parti'de 'Ben' yok 'Biz' var.”

Bu sözler şiar edilmeli ve AK Parti ciddi ve köklü değişimlerle yenilenmeye gitmelidir.

Başlığımızda da değindiğimiz gibi, temiz günlere ve temiz siyaset güdenlerle olmak dileğiyle…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması