TÜRKİYE'DE ÇİFTÇİ OLMAK....!
Veysi ÇAM

TÜRKİYE'DE ÇİFTÇİ OLMAK....!

Bu içerik 197 kez okundu.

Türkiye'de yaşayıp çiftçilik yapmak kadar zor bir meslek yoktur diyebiliriz. Bu kadar zorluklara göğüs gelip, hem Devleti'nin büyünesine katkı sağlamak  ve hemde  kendi aile bireylerine birşeyler kazandırmak isteyen çiftçiler, ''Atatürk'ün dediği gibi çiftçiler milletin efendisidir sözlerine ne yazık ki şuanda tek diyeceğim , çiftçiler milletin efendiliği den çıkartılmiş durumdadır.


Şuan ki mevcut Hükümet çiftçileri bitirme aşamasına getirmiştir. Yıllarca  çiftçinin el emeği göz nuru olan mercimek, buğday, arpa, misir, gibi ürünlerin hep aynı fiyattan satılmasına ve aksine günden güne artış gösteren özellikle mazot, gubre,tohum, ilaç ve ismini sayamadığım bir çok ürün çiftçileri bitirmiş noktasına getirmiş.
Çiftçilik yapan bir ailenin hiç bir kazanma payı kalmamıştır,  ekilip biçilen ürünler  sadece masrafını bile karsilamiyacak duruma gelmiştir..

Acilen  bu krize bir çare bulunmalı  ve devlet kendi bekasi için bile olsa çiftçinin elinden Tutması gerekiyor..bir çiftçi olarak diyeceğim tek şey,.  çiftçilerimizi  iflasa ve tefecilerin eline düşünmeyin...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması