AKLIN YOLU BİR DOĞRU TEKTİR
Sibel DUYMAZ

AKLIN YOLU BİR DOĞRU TEKTİR

Bu içerik 309 kez okundu.

 Hayırlı bayramlar diliyorum. Tüm Batman BHA Ailesine, Batmanlı Değerli insanlara, Mezopotamya selam olsun, hepinizin ve Türkiye’min değerli insanlarının, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Gördüklerim ve yaşananlar yüzünden uzun zamandır karışık bir ruh hali içindeyim.

Ülkemizde bu olup bitenler yüzünden, vicdan ve adalet duygularım yüzünden, milli duygularım inançlarım yüzünden. Oysa çok derine inmeden yüzeysel ve objektif olarak her şey net görünüyor.

Bir Liderim vardı bir zamanlar şu son 3 yıl öncesine kadar tüm dünyanın önünde bence bizi yeniden ayağa kaldırmıştı gururumuzu daha da yüceltmişti, işte bu demiştik, neyse bu konulara girmeyeyim Gönül umduğuna küsermiş, sevdiğine gücenirmiş önemli olan sonunda doğruları görmek diyeyim. Şimdi ahhhh bu yanlışlar…

1- Dünyanın en pahalı benzini bizde diyoruz, bizde petrol mü çıkıyor diyorlar. Dünyada fındığın yüzde 80’ni biz üretiyoruz, en pahalı fındığı yine biz yiyoruz.

2- 9 Trilyon değerindeki ETİBANK MADENLERİ ABD ye satılıyormuş haberiniz var mıydı?

3- TBMM de Milletvekillerine20.000 er Lira bayram ikramiyesi verilme teklifinin AKP ve MHP oyları çoğunluğuyla kabul edildiğini biliyor musunuz?

4- Çiftçilerin tarım için kullandıkları mazottan ÖTV ve KDV alınmasın önerisi AKP milletvekilleri oylarıyla reddedildiğini biliyor musunuz.

5- Organik tohumun ekilmesini 31.10.2006 da AKP Hükümeti yasaklamış, işte bugünkü tarımın bitişi bu yüzden.

6- Emeklilikte yaşa takılanların sorunları çözülsün önerisine AKP HAYIR demiştir.

7- Asgari ücretle çalışanlardan gelir vergisi alınmasın önerisini AKP reddetti.

8- 65 yaşından büyüklere ölürsün diye kredi vermeyen fakat emeklilik yaşı için 65 bile erken diyen de bunlar değil mi.

9- CHP nin MECLİSE sunduğu kaçak elektriğin parası dürüst vatandaştan alınmasın önerisini AKP reddetmiştir.

10- Son 16 yılda 9 defa vergi affı oldu. MEHMET CENGİZ, ALİ AĞAOĞLU, NİHAT ÖZDEMİR, ETHEM SANCA vergi cezaları affedildi. Neden memurun, işçinin, asgari ücretlinin hiçbir vergisi affedilmedi.

11- Binali Yıldırımın kardeşi KIZILAY GENEL MÜDÜRÜ maaşı105.000 TL 

12- Ve ve…Uçağın kokusu da şöyle çıktı HALKBANK ve THY KATAR a satılacakmış.

13- Toplam yüzölçümü11.586 KM2 olan KATAR EMİRLİĞİNİN TÜRKİYE DE ALDIĞI toprak 20.200KM2 olmuş Vatan mı satılıyor diyorsunuz doğal olarak.

14- TEKEL, PETKİM, TÜPRAŞ, TELEKOM, MADENLER, SÜMERBANK, PETROL OFİSİ, ŞEKER FABRİKALARI vb. Neden satıldı.

15- Diyanet İşleri Başkanı Sn. ERBAŞ “Kur-an okumayan çocuklar şeytanla beraberdir.” Demiştir. Ağaç yaşken eğilir tabi ki çocuklarımıza Kur-an eğitimi ve temeli verilmelidir ağaç yaşken eğilir, buna karşı değilim de ENSAR Vakfında KUR-an okuyan 45 masum çocuğa tecavüz eden melek miydi.

16- Bir an önce çocuk tacizleri tecavüzleri ve ölümlere ağır yaptırımlı cezalar getirilmeli ve kesin caydırıcı sonuçlar oluşturulmalıdır. Oysa geç kalınmıştır.

17- ARAP’ın zenginine toprağımızı satıp, fakirini bedava besliyoruz. Gidip canım İSTANBULU ve ülkemizin en güzel sayfiye yerlerini görseniz gurbete mi geldim? Dersiniz.

18- IRAK, İRAN, AFGANİSTAN, PAKİSTAN, SURİYE’den mülteci kılığında gelen milyonlarca işgalci var bence ve bu işgalciler hakkında verilen rakamlar korkunç boyutlara ulaşmış durumda. “Bu gayrimeşru bir işgal taktiğidir” diyor OĞUZ ERSÖZ.

19- MELİH GÖKÇEK’in oğlunun spor kulübüne BELEDİYE’den günlük20.000 aylık 600.000TL aktarılıyormuş.

20- ANKARA HALK EKMEK FABRİKASI’nın Müdürü 72.000TL YARDIMCISI 32.000TL maaş alıyorlarmış MANSUR YAVAŞ ikisinin de işine son vermiş.

21- AKP KADIN KOLLARI BAŞKANI ARZU GÜLER istifa etti iyi ki etti. Bir Siyasi Partinin Kadın Kolları Başkanı Belediye’den 6.250TL maaş alır mı? Belediye halkın Belediyesidir bu halkın cebinden çıkıyor.

22- Sigara alma yaşı 21’e çıkarıldı. Vekil olma yaşı 18 olduğuna göre Vekil sigara almaya babası ile mi gidecek?

23- YOL, KÖPRÜ, HASTANE, Yaptılar sayısız ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ açılışları yaptılar da 100 yıldır yapılanları neden sattılar?

24- TBMM lokantasında: Vekile çorba 1tl Bademli keşkül 2tl, kavurmalı pilav 6tl iki kişilik hesap 28tl nasıl anlayacaklar Vekiller bizlerin halini? “SİZ YARDIM EDİLMİŞ YOKSULLAR İSTİYORSUNUZ, BİZ İSE; ORTADAN KALDIRILMIŞ YOKSULLUK…

O YÜZDEN ANLAŞAMIYORUZ.” Victor Hugo “ Din gibi temiz bir duygu politika gibi kirli oyunlara alet edilemez. Din ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır.” K. ATATÜRK  Ne yapacağız şimdi? Diyeceksiniz hadi bakalım. Dokümanları verdik zaten çoğunu herkes biliyordu. Hesabı kitabı döktük.

Tabi ki AKLIN YOLU BİRDİR DOĞRU TEKTİR.DUYANLARA DUYMAYANLARA BUNLARI YAPANLARA, BİLENLERE BİLMEYENLERE!

Amacımız sadece bilgilendirmek.       

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA