ÇİFTÇİ VE BADEMCİ AİLELERİ BARIŞTI

Geçmişe dayalı arazi anlaşmazlığı sebebiyle Çiftçi ve Bademci aileleri arasında başlayan husumet AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, kanaat Önderi Molla Abdülkerim Tanrıkulu ve İsmail Direkçi’nin araya girmesiyle giderildi.

ÇİFTÇİ VE BADEMCİ AİLELERİ BARIŞTI
Bu içerik 294 kez okundu.

Arapkent medresesinde organize edilen barış töreninde dualar edildi, Çiftçi ve Bademci aileleri Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek barıştı. Özdemir, programda yaptığı konuşmada, husumetli iki ailenin barışması için toplandıklarını söyledi. Söz konusu davaların sona ermesi için herkese görev düştüğünü belirten Özdemir şunları kaydetti: “Bu davaları inşallah bölgemizden silip, kaldıracağız. Hep birlikte, gençlerimizi ve çocuklarımızı kurtarma kararlılığındayız.

Biz İslamiyet'te bunu biliyoruz, 'Birinin işlediği suçtan, günahından ve kabahatinden dolayı, kardeşi veya yakını mesul tutulamaz'. Barış olmadığı zaman suçsuz, günahsız olan bir başkasının belki hayatlarının veya yuvaların dağılmasına neden olacak ama bizler mümin, Müslüman ve aklıselim büyük bir toplum olarak bunun önüne geçmemiz lazım. Barışmaya ikna olan taraflara, gösterdikleri olgunluktan dolayı teşekkür ediyorum. Allah barışınızı daim eylesin ve bir daha bu tür kötü olayları göstermesin"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKIL VE ZEKÂ OYUNLARIYLA ÖĞRENİYORLAR
AKIL VE ZEKÂ OYUNLARIYLA ÖĞRENİYORLAR
YASAKLARA, KAÇAK KEYFİ
YASAKLARA, KAÇAK KEYFİ