Çiftçilere 200 Bin Adet Siirt Fıstığı Fidanı Desteği

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında yürütülen “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi destekleriyle temin edilen 200 bin adet Siirt Fıstığı Fidanı çiftçilerimize dağıtıldı.

Çiftçilere 200 Bin Adet Siirt Fıstığı Fidanı Desteği
Bu içerik 354 kez okundu.

Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen dağıtım törenine; Valimiz Hulusi ŞAHİN, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Müdürü Aytaç ONKUN, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜN, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir DEMİR,  Ziraat Odası Başkanı Nizamettin AYDİŞ, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hivzullah AKTAŞ, Ticaret BOrsası Başkanı Arif GÜNEŞ ve çok sayıda çiftçi katıldı. 


İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜN’ün açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Valimiz,  İlimizde; Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinin yanı sıra İl Özel İdaresinin imkanları kullanılarak seracılığın geliştirilmesi, aromatik bitki yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ve meyveciliğin geliştirilmesi konusunda çiftçileri desteklediklerini ifade etti. 

Batmanlı çiftçilerin fıstık yetiştiriciliğine ilgi gösterdiklerini belirten Valimiz, “Fıstık bitkisi belli bir yaştan sonra çok ciddi ekonomik getirisi olan bir bitki. Beş yıl önce hiç yokken, bugün Batman’da 60 bin dekar alanda fıstık yetiştiriciliği yapılıyor.  Bu nedenle ilgi de artmaya devam ediyor. Tek hedefimiz çiftçilerimizin ekonomisini güçlendirmek. Bugün 200 bin adet olmak üzere şimdiye kadar çiftçimize toplam 860 bin adet fidan desteğinde bulunduk ve desteklemeye de devam ediyoruz. Sloganımız Çiftçi Gülerse bütün ülke güler” diye konuştu. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA