GENÇLİK 2 BİN FİDAN DİKTİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 81 ilde aynı anda düzenlenen ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ Programı çerçevesinde, Batman Üniversitesinin Batı Raman kampüsünün orman alanında 150 kişiyle 2 bin fidan dikimi gerçekleştirdi.

GENÇLİK 2 BİN FİDAN DİKTİ
Bu içerik 192 kez okundu.

Ağaç dikme etkinliğine İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’in yanı sıra, Şube Müdürleri, memurlar, işçiler, antrenörler, gençlik liderleri, güvenlik personelleri, gönüllü gençler ve diğer personeller katılım sağladı.

ŞEHİTLERİN ADINA FİDAN DİKİLDİ

Fidan dikme etkinliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Mardin iline bağlı Derik ilçesinde 10 Kasım 2016 tarihinde Şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına, Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgar Kozluk ilçesinde 09 Haziran 2017 tarihinde şehit olan müzik öğretmeni Şehit Şenay Aybüke Yalçın anısına ve bölgemizde şehit olanlar adına birer fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikmenin önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gençlik ve spor ailesi olarak 150 personelimizle 2 bin fidan dikimi yapmanın mutluğunu yaşadık. Yine bölgemizdeki şehitlerimizi de unutmayarak, onların anısına da birer fidan diktik. Bu tür ağaçlandırma projelerinin yaygınlaşması için elimizden geleni yapacağız. Bütün gençlerimizin heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. İnşallah ilimize ve bölgemize daha çok fidan dikimleri etkinlikleri yapacağız.” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
BATMAN’IN DUALARI SENİNLE
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA
ÖZTURAN, 11. KEZ PETROLSPOR’DA