“İLUH DERESİNİ BİTİRİRSE, HEYKELİNİ DİKERİZ”

Batman’da yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla gündeme gelmeye başlayan Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’e, vatandaşlar gazetemiz aracılığıyla selendi.

“İLUH DERESİNİ BİTİRİRSE, HEYKELİNİ DİKERİZ”
Bu içerik 962 kez okundu.

Batman’ın 60 yıllık kanayan yarası haline gelen İluh Deresi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra, vatandaşlarda haber merkezimizi aramaya başladılar. Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in sorunu çözmesi durumunda, halk tarafından en güzel yere heykelinin dikeceği ifade edildi. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan vatandaşlar; “60 yıldır bütün siyasi partilerin en büyük seçim vaadi İluh deresi oldu. Yerel ve genel seçimlerde halk hep kandırıldı. Ancak Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimizin son açıklamaları ve yayınlanan proje örnekleri, İluh Deresi ve 9 mahalle halkını heyecanlandırdı.” diye konuştular.

“HAYALCİ DEĞİL, PROJECİ VE GERÇEKÇİ”

Batman Valisi ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in hayalci değil, gerçekçi konuştuğunu belirten vatandaşlar, İluh Deresi için bunun son bir şans olduğunu ifade ettiler. ‘Sayın Valimiz İluh Deresini bitirirse, bizde halk olarak heykelini dikeceğiz.” diye konuşan vatandaşlar açıklamalarına şöyle devam ettiler; “11 kilometrelik bir alanı kapsayan İluh Deresi biterse, kentleşme canlanacak ve ketin her yeri değerlenecek. Sayın Valimize bu kez tam anlamıyla inandık. 3 kuşağın hayali olan İluh Deresinin bitmesi durumunda, herkes hayatı boyunca duacısı oyacak. Bu projeyi hayata geçirirse hem heykelini dikeriz, hemde gerekirse sayın valimizin ismini veririz. Çünkü İluh Deresi civarında 9 mahalle ve on binlerce insan yaşıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması