BAŞKAN GÜR, GERCÜŞ KONGRESİNE KATILDI

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, partisinin Beşiri ve Gercüş İlçe Kadın Kolları Kongresine katıldı.

BAŞKAN GÜR, GERCÜŞ KONGRESİNE KATILDI
Bu içerik 257 kez okundu.

Korona virüs önlemleri altında yapılan kongrede maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede mevcut Başkan Mutlu Sambur yeniden seçildi.

Başkan Gür, Kongre sonrası Beşiri esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafla iş yerlerinde görüşen Gür, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Başkan Gür,daha sonra Gercüş İlçe Kadın Kolları 6. Olağan Kongresine katıldı. Kongrede Mevcut Başkan Fatma Keskin güven tazeledi.

Gercüş kongresinde konuşan Gür, AK Parti dönemine kadar siyasi pozisyonlarda kadınların temsil oranın yalnızca yüzde 4,5 seviyelerinde olduğunu anımsatarak, "Şu anda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yüzde 18’e ulaşan kadın temsil oranımız, ülkemizin siyasi tarihinde erişilen en yüksek oran olmuştur. Bununla birlikte, AK Parti Kadın Kolları, 5 milyona yakın üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütüdür. Bu, dünyada emsali olmayan bir başarıdır. Kadınlarımızın varlığı, partimizin taşıyıcı kolonu niteliğindedir. AK Parti'nin uzun soluklu başarılı siyasi hayatı, kadınlarımızın alın teriyle yoğrulmuştur."şeklinde konuştu.

Gercüş  Ziraat odasına bağlı çifçi eğitim merkezini de  ziyaret eden Gür, son olarak Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci’yi ziyaret ederek Gercüş ve köylerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması