700 Sağlıkçı salgından etkilendi

Batman Tabip Odası (BTO) ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Batman Şubesi, Batman'da artan salgın vakalarına ilişkin BTO Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi.

700 Sağlıkçı salgından etkilendi
Bu içerik 122 kez okundu.

Toplantıda 17 bine ulaştığını ve enfekte sağlık emekçisi sayısının 700 civarı olduğu belirtildi. Öte yandan toplantıya sağlık emekçileri siperlik, maske ve koruyucu giysiler giyerek katıldı. Öte yandan yaşamlarını yitiren sağlık emekçilerini anmak ve sağlık emekçilerinin görmezden gelinen taleplerini hatırlamak amacıyla siyah kurdeleler takıldı.

“REHAVET VAKALARI ARTTIRIR”

 SES Batman Eş Başkanı Deniz Topkan, normalleşmenin toplumda rehavet yarattığını belirterek, “Tedbirlerin hızlıca gevşetilmesi ile artan toplumsal hareketlilik vaka sayısında artışa neden oldu. Bu sürecin tekrar gözden geçirilmesine yönelik uyarılarımız dikkate alınmadı" dedi. Gelinen aşamada sağlık emekçilerinin sağlığı ve toplum sağlığını tehdit eder bir aşamaya gelindiğini ifade eden Topkan, Batman'daki vaka sayısının 17 bine ulaştığını ve enfekte sağlık emekçisi sayısının 700 civarı olduğunu söyledi. Vaka artışlarındaki sorumluluğun vatandaşlara yüklendiğini söyleyen Topkan, "Suçu onlara yıkanların tarihsel sorumluluğunu hatırlamaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sınavı kazanan korucular açıklandı
Sınavı kazanan korucular açıklandı
KAHRAMAN; “SASON’DA ON GENÇTEN DOKUZU İŞSİZ”
KAHRAMAN; “SASON’DA ON GENÇTEN DOKUZU İŞSİZ”