Kurban Bayramı Tedbirleri Valimiz Başkanlığında Masaya Yatırıldı

İlimizde vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Valimiz Hulusi ŞAHİN başkanlığında bayram tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı Tedbirleri Valimiz Başkanlığında Masaya Yatırıldı
Bu içerik 748 kez okundu.
Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; İl Emniyet Müdür Vekili İsmail SOYSEVEN, İl Jandarma Komutanı Albay İsa ÇAKMAK, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, Çevre Şehircilik İl Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer ÖZKAN, İl Sağlık Müdürü Hakan PAMUKÇU, İL Müftü Vekili Ahmet DURAN ve ilgili kurumlarda görevli veteriner hekimler katıldı. 

Valimizin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kurban Bayramı süresince İlimizde alınacak tedbirler masaya yatırıldı. 

Kurban bayramının huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçmesi için ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmaları konusunda talimat veren Valimiz,  bayram alışverişlerinin koronavirüs tedbirleri açısından iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bayram alışverişi şehrin bazı mahallerinde sıkıntı ve sıkışıklığa sebebiyet veriyor.  Bu konuda şehrin en yoğun yerleri olan Elma Sokağı ve bağlantıları, Alo Tevşo Pazarı, Turgut Özal Bulvarı ve Gülistan Caddesinde, hem emniyetimiz hem de zabıtamız çok titiz bir şekilde maske denetimi yapacak.  Bu denetimler tavizsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Hiç kimseye maske takmadan kalabalık ortamlarda dolaşmalarına izin vermeyeceğiz. Esnafı, vatandaşı maskesiz içeri almamaları konusunda uyaracağız.  Denetim ekipleri Kurban Bayramı boyunca görünür olsunlar. Gruplar halinde devamlı dolaşsınlar.  Vatandaşlarımızı kendi otokontrollerinin insafına terk edemeyiz. Daha çok denetim ve daha çok tedbir ile bu işi çözeceğiz” dedi. 

İlimizde Altı Kurban Kesim Yeri Belirlendi 

Özelikle kurban kesim yerlerin yoğunluk yaşanmaması için belediye yetkililerinin gerekli önemlerinin alınması konusunda uyarılarda bulunan Valimiz, “Kurban kesim yerlerinde yeteri kadar temizlik personeli görevlendiriyoruz. Hızlı bir şekilde çöplerin alınması ve uzaklaştırılması çok önemli.  Ayrıca da kurban bayramı boyunca da şehrin içerisinde dolaşıp çöplere atılan kurban atıklarının hemen bertaraf edip, kokuyu engellememiz lazım.  Gerektiğinde yoğun bir şekilde yıkama faaliyeti gerçekleştirin.  Bayram süresince şehirde yoğun bir temizlik tedbiri istiyorum. Belediyecilik asıl bayramlarda meydana çıkar. O nedenle Belediyecilik hizmetlerini burada en iyi şekilde yapalım” diye konuştu. 

İlimizde kurban kesimi için altı farklı noktada geçen yıla oranla iki kat artırılan kurban kesim yerleri belirlenerek gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve önlemlerin alındığını belirten Batman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyen koşullarda kurban ibadetini gerçekleştirmeleri için gerekli düzenlenmelerin yapıldığını ifade ettiler. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"HALKIN SIKINTILARINI KALBİMİZDE HİSSEDİYORUZ"