GÖZLER TREN SEFERLERİNDE

Coronavirus'ten (Covid-19) tedbirleri kapsamında, şehirlerarası yasak sonrası iptal edilen Batman, Diyarbakır ve Güney Ekspresi tren seferlerine Kurban Bayramı sonrası itibariyle başlanması bekleniyor.

GÖZLER TREN SEFERLERİNDE
Bu içerik 347 kez okundu.

Coronavirus'ten (Covid-19) önce vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tren yolculuğuna şehirlerarası gelen yasak sonrası Batman, Diyarbakır ve Güney Ekspresi tren seferleri iptal edilmişti.

Covid-19 salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan demir yollarında 28 Mayıs'ta başlayan konvansiyonel ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri için biletler dün itibariyle satışa çıkarılırken Batman, Diyarbakır ve diğer iller için seferlerin Kurban Bayramı sonrası itibarıyla başlaması planlanıyor.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Batman'da da TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde kurban bayramı sonrası kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Batmanlıların yoğun ilgi gösterdiği tren yolculuğuna değinen Batman tren garı yetkilileri, "Eski yoğun günlere kavuşacağımız günü hasretle bekliyoruz. Genel Müdürlüğümüzün kararıyla Kurban Bayramı sonrası Batman ve Diyarbakır seferleri başlayabilir. Batman ve Diyarbakır seferlerimiz kesin olamamakla beraber Kurban Bayramı sonrası Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları neticesinde başlama tarihini belirlenecek' diye umuyoruz. Biz de vatandaşlarımız gibi heyecanla eski günlerdeki gibi yolcuların olduğu kalabalık seferlerini özlemle bekliyoruz. İnşallah bir an önce yolcu taşıma seferlerimiz başlar ve eski günlerimize geri döneriz. Sağlık Bakanlığının belirlediği şartlarda yolcu koltuklarımızda sosyal mesafe kurallarına riayet edilip tekrar sefere başlayacakları günü bekliyoruz.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Songur Öğretmenleri unutmadı
Songur Öğretmenleri unutmadı