‘FETÖ, yüzyılın kötülük hareketidir’

15 Temmuz darbe girişimi gecesi görev yaptığı Ankara’da FETÖ saldırısında şehit olan polis memurunun ismi, mezun olduğu Batman Üniversitesi merkez kampüsünde açılan mescide verildi.

‘FETÖ, yüzyılın kötülük hareketidir’
Bu içerik 346 kez okundu.

ŞEHİT POLİS ADINA MESCİT AÇILDI
15 Temmuz gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde nöbeti sırasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından şehit edilen Batman Üniversitesi mezunu polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç adına yaptırılan mescidin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Batman Valisi Hulusi Şahin'in yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma yapan Batman Valisi Hulusi Şahin, FETÖ terör örgütünün yüzyılın kötülük hareketi olduğuna işaret etti.
Şahin, “Sizin insanınızı, sizin çocuklarınızı, sizin silahlarınızı size karşı kullanıyor. Bu herhangi bir düşmanın yapacağı bir şey değil, çok daha ağır bir şeydir. Hiçbir kutsalları yok. Tek kutsalları kendilerini iktidara taşımak. Anadolu’nun temiz çocuklarını alıp beyinlerin 15 Temmuz akşamı kendi insanını öldüren ve bombalayan birer mankurta çevirdiler. Bu yüzyılın kötülük hareketini çok iyi algılamalı ve çok iyi tarif etmeli ve buna benzer oluşumlara bundan sonra asla fırsat vermemeliyiz” dedi. Konuşmadan sonra Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş ve Batman Valisi Hulusi Şahin, tarafından şehit polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın mezuniyet  diploması İl emniyet müdürü Köroğlu Kıraç' a takdim edildi. Daha sonra açılışı yapılan mescitte mevlit okutularak, şehitler için dualar edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"HALKIN SIKINTILARINI KALBİMİZDE HİSSEDİYORUZ"