"HALKIMIZLA BİRLİKTE BÜYÜK BİR DİRENİŞ SERGİLEDİK"

Batman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde vatandaşlar meydanlarda bir araya geldi.

Bu içerik 163 kez okundu.

Batman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde vatandaşlar meydanlarda bir araya geldi.

Batman Atatürk Parkı'nda düzenlenen programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Turgut Erhan dua etti.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Batman İl Başkanı A.  Akif Gür  15 Temmuz'un Türk demokrasi tarihinin en önemli noktalarından biri olduğunu belirterek, 15 Temmuz gecesinde aziz Türk milletinin yüzyıllarca hatırlanacak bir direnişe imza attığını söyledi.

Gür, ‘’15 Temmuz ihaneti içimize sızmış, siyaseti ve bürokrasiyi kendi çıkarlar ve dış devletlerin çıkarları doğrultusunda çalışan şebekelerin, Türkiye’yi adeta bir müstemleke haline dönüştürmek için önemli operasyon halkalarından biridir. Öncesinde hepimiz biliyoruz ki 18 yıllık Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki iktidarlarımızda çok çeşitli saldırılara maruz kaldık. Allah’a hamdolsun ki Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ve milletimizin engin feraseti ile bütün badireler birer birer aşılmış ve Türkiye’miz her badireden daha da güçlenerek çıkmış ve emin adımlarla yoluna devam etmiştir. O gece her şeyi dakika dakika hesaplayan ihanet şebekesi bir şeyi hesap etmemiştir. Bizler biliyoruz ki o hesap yapanların ve tuzak kuranların hayırlısı yüce rabbimizdir. Onlar hesap yaptı. Allah’ta hesap yaptı. 15 Temmuz demokrasi tarihimizin en önemli  kırılma noktalarından biridir. O gece tüm milletimiz 7 den 70’ e nesiller boyu hatırlanacak büyük bir zafere imza atmıştır. 15 Temmuz tıpkı istikbal harbimiz gibi milletimizin topyekün kıyamıdır, dirilişidir ve şahlanışıdır. Anadolu toprakları o gece bize bir kez daha vatan kılınmıştır. Allah’ın inayeti milletin dirilişi yüz milyonlarca kardeşimizin duasıyla Türkiye yeniden feraha kavuşmuştur.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millete Sesleniş konuşması sinevizyondan izlendi.

Etkinlikte mehter takımı gösteri sundu, Grup Dergah ilahiler seslendirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Songur Öğretmenleri unutmadı
Songur Öğretmenleri unutmadı