VALİ ŞAHİN: “ŞEHRİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

VALİ ŞAHİN: “ŞEHRİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Bu içerik 141 kez okundu.

Vali Hulusi Şahin, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek Batman Belediyesinin 3 aylık faaliyetini kamuoyuyla paylaştı.

Belediye Başkan Yardımcıları ve icracı birim müdürlerinin de katıldığı basın toplantısında Vali Şahin, Batman Belediyesinin gerçekleştirdiği birbirinden farklı çalışmalar ile yapılacak ve yapılması planlanan faaliyetleri anlattı.

Vali Şahin, asfaltlama çalışmalarına başlandığını, ilk etapta 170 bin ton asfalt seriminin gerçekleştirileceğini, hava koşullarının elvermesi halinde ise 200 bin ton asfalt serimini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Vatandaşların daha rahat bir ortamda şehiriçi ulaşımdan faydalanmaları için 10 adet yeni otobüs satın alındığını belirten Vali Şahin, kullanılmayan ve atıl durumda bulunan araçların da işlevsel hale getirilerek daha etkin bir şekilde belediyenin çeşitli birimlerinde kullanıldığını kaydederek: “Göreve geldiğimiz günden bu yana değil kaçak yapı yapma, kaçak beton bile dökülmemiştir. 23 Mart 2020 tarihinden bu yana 18 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Kaçak yapılan yapıların etrafını sac ile kapatmak suretiyle girişlerini engelledik. Nevruz alanının bulunduğu yer her Pazar günü açık oto pazarı olarak kullanılabilecek. İtfaiye Müdürlüğümüzün kalifiye personel desteğine ve 42 metre yüksekliğe çıkabilecek araca ihtiyacı var. 8 Milyon TL’ye 42 metre yüksekliğindeki binalara erişebilecek araç satın alacağız. İmar konusunda Batman, geleceğin güzel ve parlak şehri arasında yer alacak. İmarda önemli çalışmalar yapıyoruz, hedefimiz Batman’ı 2030 ve 2040’lara hazırlamak. Şehrin dört bir yanını kapsayacak imar planı hazırlanıyor. Önce Korik Mahallesiyle ilgili kısım askıya çıkacak. İmar alanları çok katlı olmayacak. Batman, imarda parmakla gösterilen bir şehir olacak. Belediyeyi 375 milyon 504 bin 679 TL borçla devraldık. 7 Temmuz 2020 tarih itibariyle de borcumuz 364.122.793 TL’dir. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak yoksul vatandaşlarımızın ev bakımı ve onarımına daha fazla önem vereceğiz. Tablabaşı Semt Pazarını Batmanlılara yaraşır bir hale getireceğiz. Batman’ın su sorunu olduğunu biliyoruz. Yüksek binalara suyun çıkmama sebebi 63 bin tonluk su deposuna ihtiyaç var iken şu anda ilimizdeki mevcut depolama kapasitesi 23.000 tondur, bundan dolayı ilk etapta 20 bin tonluk yeni bir depoyu Çamlıtepe noktasına yaparak su sorununu gidermeyi hedefliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her il için bir Millet Bahçesine onay verirken Esentepe’de 100 dönüm arazi üzerine Kent Meydanı ve ikinci bir Millet Bahçesi projemize onay verdiler. 20 bine yakın engellimiz için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzce engelli birimi kurarak engelli vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Bu arada Kurban Bayramında, içerisinde kolonya ve şeker bulunan 15 bin aileye bayram hediyemiz olacak” dedi.

 

Vali Şahin; Belediyemizin faaliyetleri ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. |

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU