ÇEVRE KORUMA EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR

Belediye, doğal çevrenin korunması ve kirletilmemesi için başlattığı çalışmalar sonuç vermeye başladı.

ÇEVRE KORUMA EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR
Bu içerik 125 kez okundu.

Geri dönüşümün sağlanması amacıyla başlatılan çalışmalarda; atık pillerin toplanması, ambalajların çevreyi kirletmemesi, hafriyat, yıkıntı, temel kazılarının belirlenen alan dışına atılmasının önüne geçilmesi için yapılan çalışmalar sonucu olumlu yönde geri dönüşler sağlandı.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; son 100 gün içerisinde 55,50 kilogram atık pili toplayarak doğaya ve toprağa zarar verilmesinin önüne geçti.

Ekiplerimiz kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmalarda 329 bin 600 kilogram ambalaj atığı ve 71 ton ekonomik ömrünü tamamlamış lastiği toplayan ekiplerimiz, bu malzemeyi geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağladı.

Belediyemizden yetki belgesi alan lojistik firmaları tarafından 111 bin 571 metreküp hafriyat, temel kazısını taşırken, bu kurallara riayet etmeyen yetkisiz 27 kişi/firma adına tespit tutanağı düzenlenerek Belediyemizden yetki belgeleri almaları konusunda uyarıda bulunulmuştur.

Ekiplerimiz ayrıca son üç ayda,  beton mikserlerinden dökülen ve yolu kirleterek can ve mal güvenliğini tehlikeye atan 12 kişiye Çevre Mevzuatına muhalefetten dolayı 9 bin 600 TL ceza tutanağı düzenledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU