4 BİN DÖNÜM SEBZE KURUMAKTAN KURTULDU

Batman’ın Gercüş ilçesinde bulunan Kırkat gölünün vanasının bozulmasından dolayı, Kırkat köyü ve 2 mezrasına ait 4 bin dönüm ekili sebze tarlaları ve bahçeleri kurumaya başladı.

4 BİN DÖNÜM SEBZE KURUMAKTAN KURTULDU
Bu içerik 981 kez okundu.

Yaklaşık bir haftadan bu yana susuz kalan yaklaşık 4 bin dönüm ekili sebze bahçe ve tarlalar, ilçe Kaymakamı Mevlüt Şekercioğlu, Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve DSİ yetkililerinin devreye girmesiyle sorun kısa zamanda çözüldü.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kendilerine her konuda yardımcı olan Gercüş ilçe Kaymakamı Mevlüt Şekercioğlu, Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve DSİ yetkililerine teşekkür eden Kırkat köyü muhtarı Abdülhalik Çelik, 4 bin dönüm ekili sebze tarla ve bahçelerinin kurumaktan kurtulduğunu söyledi. Muhtar Çelik, 1 köy ve 2 mezraya ait sebze bahçelerinin bölge ekonomisinin yanı sıra köylülerin en büyük geçim kaynağı olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Bir haftadan beri perişan olduk. Sebzelerimizi kurumaktan son anda kurtardık. Kırkat gölünün önemine bir kez daha şahit olduk. Su bulunduğu yerlere hayat veriyor. Tarla ve bahçelerimiz suyla bereketleniyor. 4 bin dönüm tarla ve bahçemizin kurtulduğuna son derece sevindik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
TECRÜBELİ SİYASETÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU
GENÇ KIZ EVDE ÖLÜ BULUNDU