AYASOFYA İÇİN ŞÜKÜR NAMAZI KILDILAR

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ile Batman'daki camilerde şükür duası yapıldı.

AYASOFYA İÇİN ŞÜKÜR NAMAZI KILDILAR
Bu içerik 679 kez okundu.
AK Parti Batman Gençlik Kolları, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla sabah namazının ardından şükür duası programı düzenledi.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolga Genç ve  üyeler Şevket Başak Camisine  gelerek sabah namazını kılıp şükür duası etti.
 
AK Parti Teşkilatından yapılan açıklama şöyle; "İçine ancak bilet alarak girebildiğimiz ecdad mirasına inşallah artık sadece abdest alarak gireceğiz. Tüm camilerimiz gibi Ayasofya’nın kapıları da, yerli ve yabancı, müslim ve gayrımüslim herkese sonuna kadar açık olacaktır. Bu kucaklayıcı tavır, aynı Ayasofya Cami gibi, ecdadımızın bize bıraktığı bir mirastır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yargı ve yürütme erklerinin yetkileri dahilinde aldığı kararlar, en az üç neslin hayallerinin gerçeğe dönmesi demek. Bu kararlara karşı verilen her türlü tepki Türkiye’nin egemenlik haklarının ihlali demektir. Cumhurbaşkanımız riyasetindeki Türkiye, sahip olduğu tüm hakları, milletimizin duygu ve talepleri doğrultusunda sonuna kadar kullanmaya kararlıdır. Hakkını kullanmaktan çekinmeyen, tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda cumhurbaşkanımızla birlikte yürümekten dolayı Ayasofya’nın da Rabbi olan Allah’a binlerce kez şükrediyoruz"
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Songur Öğretmenleri unutmadı
Songur Öğretmenleri unutmadı