ÇENESİ KIRILAN MİNİK KÖPEK AMELİYAT EDİLDİ

Belediye, trafik kazası sonucu yaralanarak çenesi ve dişleri kırılarak diline batan yavru köpeği ameliyata alıp tedavisini gerçekleştirdi.

ÇENESİ KIRILAN MİNİK KÖPEK AMELİYAT EDİLDİ
Bu içerik 167 kez okundu.

Trafik kazası sonucu yaralanan yavru köpeğin durumunu Alo 153 çağrı merkezine bildiren vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü, yavru köpeği Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına aldı.

Belediyemiz Veteriner hekimlerince yapılan ilk değerlendirmede çenesi kırılan, ağzında açık yaralar oluşan ve dişleri kırılarak diline batan yavru köpeğin şiddetli ağrılar çektiğini su ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını tespit etti.

Veteriner hekimlerimiz tarafından ameliyata alınan yavru köpeğin alt çenesi eski durumuna getirilip serklaj teli ile sabitlenirken, diline batan diş kırıkları çıkarıldıktan sonra ağızda oluşan açık yaralar tedavi edilip, derideki kesikler de dikildi.

Operasyondan 2 gün sonra su içip yaş mama ile beslenmeye başlayan yavru köpeğin tedavisi devam ederken alt çenesine takılan serklaj telinin de 20 gün sonra çıkarılmasıyla birlikte yavru köpek eski sağlığına kavuşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ER;
ER; "72 GÜNDE 7200 ÜYE HEDEFLİYORUZ"
LÜKS ŞEHİRİÇİ MİNİBÜS ÜCRETLERİNE MİNİK ZAM
LÜKS ŞEHİRİÇİ MİNİBÜS ÜCRETLERİNE MİNİK ZAM