GENÇLİKTEN "MEDENİYETİMİZİN KEŞFİ, KUDÜS" SEMİNERLERİ

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi eğitici ve faydalı seminerlere imza atmaya devam ediyor.

GENÇLİKTEN
Bu içerik 384 kez okundu.

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi eğitici ve faydalı seminerlere imza atmaya devam ediyor. Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran, ‘Medeniyetimizin Keşfi ve Kudüs’ seminerlerini vermeye başladıklarını ve büyük ilgi gördüğünü söyledi. Baran konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Gençlerimizin bilgi ve kültürel altyapılarını sağlam temeller üzerine inşa etmiş bir kuşak olmaları ve geleceğe daha donanımlı şekilde hazırlanmalarını sağlamaları için çabalıyoruz. Bölgemizin başta İslam medeniyetleri olmak üzere dünya medeniyetleri açısından önemi konusunda farkındalık oluşturmak, inanç, siyaset, kültür ve tarih açısından öne çıkan öğeleri gençlerle yerinde paylaşmak amacıyla ‘Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs’’ projesi kapsamında Gençlik Merkezimiz tarafından, gençlerin bulunduğu yerlerde, okullarda gençlere medeniyetimizde Kudüs’ün önemi anlatılmaktadır. ”dedi.
“KUDÜS İSLAM’IN AYNASIDIRI”


Bakanlık projesiyle de birçok defa Kudüs’e gitmiş olan Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran, Kudüs’ün İslamın aynası olduğunu söyledi. Baran; “Medeniyetimizin Keşfi Kudüs sunumları yapmaktayız Sunumlarımızda Kudüs tarihte birçok kere el değiştirmiş. Uzun süre Müslümanların kendisine hizmette bulunduğu bir dönem yaşasa da, bugün hak ettiği değerden yine mahrum olup layık olduğu yönetim altında değildir. Hatta adeta esir ve esaret dönemi yaşamaktadır. Hatırasında ve köklerinde biz inanlar için derin izler bırakan yerler olarak mahzun ve mağdur parçamız, son dinin mensuplarından ilgi ve alaka beklemektedir. Peygamberimiz “Beytu’l-Makdis’e gidiniz, eğer gidemez ve içinde namaz kılamasanız kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderiniz.” ifadesi, daha o mekânlar fetih edilmeden söylenmiş anlam yüklü bir mesajdır. Başta Hz. İbrahim ve ailesi olmak üzere Hz. Zekeriya ve Hz. Davut gibi nice peygamberin metfun olduğu bu kutsal ve mübarek mekân, ümmetin ortak değeri Kudüs ve Mescid-i Aksa bizlerden ilgi, alaka ve teveccüh beklemektedir." demekle birlikte "Kudüs Filistin'in başkentidir." ifadelerine yer verdi. Baran ayrıca, bu tür etkinlik ve faaliyetlerinin devam edeceğini de söyledi. Osman SEYREK / BHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
YAŞAMIMIZI SAVUNMAK İÇİN ALANLARDAYIZ, HERYERDEYİZ!
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması
Eğitim-Sen'den EBA açıklaması