Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


ÖĞRENCİLERİN GÖZDESİ BOĞAZİÇİ

06 Ağustos 2019, 12:47

BHA - Mesleki ve teknik eğitim altın dönemini yaşıyor. Öyle ki bazı mesleki okullarda doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. İlk kez bir mesleki ve teknik Anadolu Lisesi %1’lik dilimden öğrenci aldı.

Görüntülü reklam


Mesleki ve teknik eğitim altın dönemini yaşıyor. Öyle ki bazı mesleki okullarda doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. İlk kez bir mesleki ve teknik Anadolu Lisesi %1’lik dilimden öğrenci aldı
Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında ilk yerleştirme sonuçlarını 22 Temmuz’da açıkladı. Geçen seneyle karşılaştırıldığında MEB bu kez yüz güldürdü ve tercih yapan öğrencilerin %95’i istedikleri okullara yerleştiler. Geçen sene oldukça tartışmalı geçen liselere yerleştirmede bu sene sorun yaşanmadı ve öğrencilerin ve velilerin memnuniyetleri arttı. Diğer taraftan ilk kez mesleki ve teknik eğitim yerleştirmede ön plana çıktı ve %1’lik dilimden öğrenci aldı.
ÖZEL BOĞAZİÇİ KOLEJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE BÜYÜK İLGİ
Batman Merkez Şafak mahallesi’nde 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmete devam eden  Özel Boğaziçi Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için kayıtlar alınmaya başlandı. Yoğun bir kayıt başvurusunun olduğunu ifade eden Özel Boğaziçi Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü M.Sait BATTİ çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Projenin Batman  için çok önemli olduğunu ifade eden BATTİ, “2019-2020 yılında eğitim öğretim camiasının  güçlü bir halkası haline geleceğiz. 
  
Kayıtların kısa süre önce başlamasına rağmen ön kayıtlarda 400 kişinin başvuruda bulunduğunu dile getiren Batti, “Okul kaydı için herhangi bir puan kriterinin bulunmadığını teknik lisede okuma avantajlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin kayıtlarını yaptıklarını dile getirdi. Şu anda ön kayıtlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yoğun bir talep var. Ön kayıtlarda 400 kişi bize başvurdu.. 700’den fazla bir talep bekliyoruz. 

2010 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak bir protokolü doğrultusunda gerçekleşen projenin tamamen devlet destekli olduğunu vurgulayan Batti, gerek teorik gerekse uygulamalı eğitim alanında projenin önemli olduğunu ifade etti.
 Okulun kolej konseptinde olduğunu,  çağın ihtiyaçlarına cevap veren çalışkan iş gücünün yetiştirildiği Uçak Gövde Motor Alanı, Elektrik- Elektronik Alanı, Sivil Havacılık Alanı ve Anadolu Lisesi türlerin bulunduğu okulumuza kayıt sürecinde görülen yoğun talepten memnun olduklarını dile getirdi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Görüntülü reklam
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
KAMUOYUNA ​Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Tekerlekli S..
BHA - Batman Üniversitesi, Yükseköğretime Giriş Sınavı’na (YKS) giren adayl..
BHA - İstanbul Aydın Üniversitesi ve Hedef Kurs Merkezi işbirliğiyle düzenl..
BHA - Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne güçlü bir kadroyla atanan Bila..
BHA - İçişleri Bakanlığının destekleriyle hayata geçirilen, ‘Biz Anadolu’yu..
BHA - Batman’daki usta öğretici ve antrenörler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğ..
f
    RSS
    © 2019 - Basın Haber Ajansı
    bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=