GAZZE İÇİN 'SESSİZ YÜRÜYÜŞ'

Batman'da İslami sivil toplum kuruluşları Gazze için sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Atatürk Parkı önünde başlayan yürüyüş Gülistan Caddesi'nde sona erdi. Burada İslami STK temsilcileri bir açıklama yaparak Gazze'de süren zulme tepkilerini gösterdi

GAZZE İÇİN 'SESSİZ YÜRÜYÜŞ'
Bu içerik 58 kez okundu.

Dokuzuncu ayına giren Gazze direnişine destek ve siyonistlerin vahşi katliamlarına tepki için Batman halkı tarafından "sessiz yürüyüş etkinliği" düzenlendi.

7 Ekim 2023 yılında başlayan Aksa Tufan'ından bu yana siyonist işgal rejiminin gerçekleştirdiği katliam ve soykırım artarak devam ediyor.

Soykırımda şu ana kadar 40 binden fazla mazlum Filistinli Müslüman katledilirken on binlercesi ise yaralandı.

Siyonist vahşet dünya halkları tarafından büyük tepkiyle karşılanırken direniş güçlerine ise destekler yoğun şekilde sürüyor.

Bu kapsamda Batman İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Batı destekli siyonist işgal rejiminin Gazze'deki katliam ve soykırımına tepki göstermek amacıyla sessiz bir yürüyüş düzenlendi.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin'in de katıldığı ve "İşgale son Filistin'e özgürlük" temasıyla yapılan yürüyüş Atatürk Parkı önünde kortej eşliğinde başladı.

Filistin ve tevhit bayrakları taşıyan vatandaşların yürüyüşü Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önüne kadar sürdü.

Yoğun bir kalabalığın katıldığı etkinlikte herhangi bir basın açıklaması yapılmazken, protestocular burada 5 dakika sessiz bir şekilde bekledi.

Etkinlik yapılan dua ile son buldu.

Etkinlik sonrası vatandaşlar sessizce dağıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar