“BELEDİYEDE MOBBİNG VE SÜRGÜNLERİ KINIYORUZ”

Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin, Batman Belediyesinde üyelerine yönelik uygulandığı ileri sürdüğü mobbing ve sürgünleri kınadıklarını açıkladı.

“BELEDİYEDE MOBBİNG VE SÜRGÜNLERİ KINIYORUZ”
Bu içerik 89 kez okundu.

Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin;

“BELEDİYEDE MOBBİNG VE SÜRGÜNLERİ KINIYORUZ”

Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin, Batman Belediyesinde üyelerine yönelik uygulandığı ileri sürdüğü mobbing ve sürgünleri kınadıklarını açıkladı.

“Batman Belediyesinde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri akabinde üyelerimizin baskı ile istifa ettirilip başka bir sendikaya üye yapılması, çalışan haklarına ve sendikaların bağımsızlığına zarar vermiştir. Sendikamız üyesi olan birçok kişi usulsüz bir şekilde görevden alınarak görev ve kadrolarının dışındaki yerlere gönderildiler. “ şeklinde açıklamada bulunan Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin; “ “Son seçimlerin ardından, üyelerimizin maruz kaldığı keyfi ve hukuksuz uygulamalar, sendikamızın ve üyelerimizin demokratik ve yasal haklarına karşı açık bir hak ihlalidir. Özellikle, yıllardır görevini layıkıyla yerine getiren itfaiye Amirlerimizin Zabıta Memuru olarak görevlendirilmesi, Müdür, Eğitmen, Şef, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis kadrosundaki personelin hayvan barınağı, Mezarlık ve Park-Bahçe ve benzeri yerlere sürgün edilmesi kabul edilemez bir durumdur. “ diye konuştu.

“AHLAKİ VE HUKUKU DEĞİLDİR”

Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin açıklamasına şöyle devam etti; “Bem-Bir-Sen Üyesi olup, bir önceki yönetimle çalışmış olan tüm Müdür, Şef, Amir, Çavuş ve yetkili kişi kim varsa görevden alınması hukuki değil keyfiliktir. Ayrıca, Belediyede çalışan personelin tümü Belediyeyi yöneten kim olursa olsun (atanmış veya seçilmiş) yasalar çerçevesinde verilen görevi yapmak zorundadır.    Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) olarak, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri akabinde, üyelerimize yönelik yaşanan baskı, Mobbing ve sürgünleri kınıyor, bu hukuk dışı muamelelerle üyelerimizin sindirilemeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. “

“MOBBİNG VE AÇIK BİR HAK İHLALİDİR.”

“Görevlendirme kılıfıyla yapılan bu uygulamalar görevlendirme değil düpedüz Mobbing ve açık bir Hak İhlalidir.” şeklinde basın açıklaması yapan Bem-Bir-Sen İl başkanı Ömer Zengin basın açıklamasını şöyle noktaladı; “Zabıta Müdürlüğünde görev yapan Sendikamız Yönetim Kurulu Üyesinin 5. Caddeye sürülmesi ve 1997 yılından beri İtfaiyede Başarı ile görev yapan İtfaiye Amiri aynı zamanda İtfaiye İşyeri temsilcilimiz Zabıta Müdürlüğüne sürgün edilmiştir. Yandaş sendikanın yönetim üzerinde etkisiyle olduğuna inandığımız bu uygulamalar karşısında açıklama yapmamız elzem olmuştur. Bem-Bir-Sen olarak, yaşanan baskı, Mobbing ve sürgünler karşısında her türlü meşru müdafaayı ortaya koymaya kararlıyız. Bu tür haksız uygulamaların karşısındayız ve yapılan bu baskılara karşı bütün hukuki yollara başvuracağız. Üyelerimizin ve bütün memurlarımızın yanındayız ve her platformda mücadelemize devam edeceğiz. “

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar