4 SAAT SÜREN SÖNDÜRME REZALETİNİN ARDINDAN...

Ekip mi yetersiz, araç filosu mu yetersiz, bu soruna artık bir çare bulunacak mı?

4 SAAT SÜREN SÖNDÜRME REZALETİNİN ARDINDAN...
Bu içerik 156 kez okundu.

Teras katta çıkan yangından 4 daire etkilendi. Saat 20.30 başlayan yangının kontrol altına alınması tam 4 saat sürdü. Büyük çapta maddi hasarın yaşandığı yangında itfaiye ekiplerinin yetersiz kaldığı iddiası yine gündemin zirvesine oturdu.

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU, 4 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Fatih Mahallesi'nde bir binanın teras katında meydana gelen yangın büyük korkuya neden oldu. Akşam saatlerinde başlayan yangında can kaybı ve yaralıların olmaması büyük sevinç yaratırken, 4 daire kullanılamaz hale geldi. Büyük paniğin yaşandığı yangına Batman Belediyesinin tüm araç ve personelleri müdahale ederken, ayrıca ilçelerden, emniyet müdürlüğünden ve TÜPRAŞ’tan da destek alındı. Yoğun çalışmaların ardından gece yarısı kontrol altına alınan yangın soğutma çalışmaları sabahın ilk saatlerine kadar devam etti. Gün aydınlanınca bilançosu ortaya çıkan yangının çıkış nedeni araştırılırken, itfaiye ekiplerinin yetersiz kalmasına da tepki yağdı.

ARAÇ FLOSU VE KOORDİNASYONDA SIKINTI YAŞANIYOR

Yaşanan büyük yangının ardından bir kez daha okların hedefi olan Batman Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede yetersiz kaldığı iddia edildi. Son dönemlerde özellikle teras katlarda çıkan yangınlarda yetersiz kalmasıyla gündeme gelen itfaiye müdürlüğünün hem araç filosunda hem de koordinasyonda sıkıntı yaşadığı gözlemlendi.

SORAÇAN MAĞAZASI YANARKEN AYNI SORUN YAŞANMIŞTI

Yangınlara müdahalede yetersizliğiyle sürekli gündeme gelen Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, geçtiğimiz yıllarda da devasa Soraçan AVM yanarken, büyük sıkıntı yaşamıştı. Çevre illerdeki itfaiye ekiplerinin yardımıyla söndürülen yangının ardından dönemi Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, hem personel alımı yapmış hem de araç filosunda yenilenmeye gitmişti. Aradan geçen süre zarfında halen eksikliklerin bariz bir şekilde görüldüğü itfaiyede, üst katlar için uzun merdiven sorununun olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

PERSONELLLER BAŞKA BİRİMLERE AKTARILDI MI?

Dört dairenin küle döndüğü yangın 33 araç ve 82 personelle kontrol altına alınırken, bir başka ciddi iddia da ortaya atıldı. Edinilen bilgiye göre, Batman Belediyesi itfaiye biriminde çalışan 20'nin üzerinde personel farklı birimlere yönlendirildi. Bu nedenle araç filosu eksikliğiyle birlikte kalifiye personel sıkıntısının yaşandığı yangında, en büyük sorunlardan biri de koordinasyon eksikliği olarak öne çıktı.

Kaynak; Batman Gazetesi 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar