BELEDİYE MECLİSİNDEN ULAŞIMA REKOR ZAM...

Batman Belediye Meclisi, şehir içi toplu taşıma minibüsleri, belediye otobüsleri ve ticari taksilerin yolcu taşıma ücretlerine yönelik gelen talepler doğrultusunda fiyat güncellemesi yaptı.

BELEDİYE MECLİSİNDEN ULAŞIMA REKOR ZAM...
Bu içerik 776 kez okundu.

Batman Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servisçiler Odasının 25.06.2024 tarihli yazılı talebini gündeme alarak değerlendiren Belediye Meclisi, şehir içi kooperatiflerin son dönemde artan akaryakıt fiyatları ve kooperatif esnafının maliyet artışlarından kaynaklı yaşadıkları zor durumu göz önüne alarak yolcu taşıma ücretlerinde güncelleme yaptı.

İŞTE YENİ ZAMLAR

Batman Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile 08.07.2024 tarihinden geçerli olmak üzere belirlenen tarife ücretleri: Şehir içi minibüslerinde Sivil 13 TL, öğrenci: 9 TL, Batı Raman Kampüsü ve TOKİ Sivil 17 TL, öğrenci: 13 TL, Belediye Halk Otobüslerinde sivil 8 TL, öğrenci 5 TL, havaalanı 30 TL, Aylık Abonman ise 300 TL, Çevre Köyler (Yaylıca, Çevrimova, Samanyolu, Danalı, Akoba) ise 25 TL olarak belirlendi. Ticari Taksilerde ise 0-2 km 90 TL olarak açıklanırken, açılış 35 ÜTL, km başına 30 TL ve bekleme süresi ise 4 dakika olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar