DİYANET HACILARIMIZI SUUDİ’LERE ŞİKÂYET EDİYORMUŞ

Yeniden Refah Partisi Batman İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, Diyanet İşleri Başkanlığı Türk hacılarını Suudi makamlarına şikâyet ettiğini, Türkiye yüzyılı hedefleri için büyük bir başarı elde edildiğini söyledi.

DİYANET HACILARIMIZI SUUDİ’LERE ŞİKÂYET EDİYORMUŞ
Bu içerik 122 kez okundu.

‘Batman’dan 1200 kişi Türkiye’den ise 120 bin kişi umre vizesi ile hac farizasını yerine getirmek için Mekke'ye giden hacılar çok büyük haksızlıklar ve sıkıntılarla karşılaşıyor.’ diyen Yeniden Refah Partisi Batman İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç; “Din konusunda mangalda kül bırakmayan AKP’nin emrinde olan Diyanet işleri makamlarının Suudi Arabistan makamlarına yaptığı şikâyet ile umre vizesiyle giden hacılar Mekke'de otellerde baskına uğruyor ve mağdur ediliyor. Çok büyük cezalar kestiriliyor.

Aynı zamanda hac yapmaları engelleniyor.  AKP’nin kabul edilemez uygulamalarından biriyle daha bu mazlum hacılar karşı karşıyadır. Herkesin malumu üzere bugün diyanet ile hacca gitmek isteyen kişiler en az 15 yıl beklemek zorunda. İslam'ın temel şartlarından olan hac farzını yerine getirmek isteyen hacılardan diyanet işleri başkanlığının yaptığı organizasyonla kişi başı ortalama 260 bin TL civarında ücret alınıyor. Fakat umre vizesiyle hac'cını ifa etmek isteyen hacılar kendi imkânları sonucu umre vizesi ile gittiklerinde 60 bin TL’ye ibadetlerini yerine getirebiliyorlar. Diyanetin tarifesi ile özel imkânlarla umre vizesi karşılaştırıldığında 260 bin TL’lik haksız kazancı ve 15 yıllık sürede göz önüne alındığında çok daha makul bir şekilde hac ibadeti yerine getirilebiliyor. İslam'ın 5 temel ilkesinden biri olan hac ibadeti ticarete dönüştürülmüş durumda bu haksızlığın bir an önce sonlandırılmasını umut ediyoruz. Suudi Arabistan makamlarına Türk hacılarını şikâyet eden yakalatıp ceza almalarını sağlayan ve hac yapmalarını engelleyen AKP’yi ve Diyanet işleri başkanlığını Yeniden Refah Partisi Batman Teşkilatı olarak şiddetle kınıyoruz. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa yaşasın hac ibadetinin kefili karaborsa.” şeklinde açıklamada bulundu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Minibüsçüler belediyeyi mahkemeye verecek
Haftanın bir günü kapalı olacaklar
Haftanın bir günü kapalı olacaklar