Sason İlçe Halk Kütüphanesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Özel İdare iş birliğiyle 3 bin 124 metrekare alana inşa edilecek kütüphane 900 kişilik kapasiteye sahip olacak.

Sason İlçe Halk Kütüphanesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Bu içerik 44 kez okundu.

Batman için hayırlı bir yapının temel atma töreni için bir araya geldiklerini ifade eden Milletvekili Ferhat Nasıroğlu inşa edilecek Sason İlçe Halk Kütüphanesi'nin ilçedeki  gençlerin eğitim ve kültür hayatına önemli katkı sağlayacağını aktardı.

 Gençlerin gelişimine destek vermeyi en öncelikli hedefleri arasına bulundurduğuna işaret eden Nasıroğlu, gençlere hizmet  etmek istediklerini anlattı.

Nasıroğlu, "Gençlerin eğitim seviyesini arttırmanın yanında bir de  kültür seviyelerini artırmak istiyoruz. Çünkü bizler okumaya ve öğrenmeye önem veren bir inançtan  geliyoruz. Burada yapılan şey aslında sadece binanın yapımı değildir. Burada biz geleceğimiz  olan gençlerimizin kitaba, kültüre  ve bilgiye çabuk ulaşmasını sağlıyoruz. Gençlerin hayatına dokunacak güzel  eserler inşa etmeliyiz.  Bazı ülkelerde büyük sıkıntılardan biri nüfusunun yaşlanıyor olması ve  Genç nüfusun az olmasıdır.  Bizim ülkede ve bölgede mükemmel bir gençlik var ve bu potansiyeli iyi değerlendirmemiz lazım. İyi bir nesil yetiştirmek boynumuzun borcudur." Dedi.

Okuyan, inançlı ve kendine güvenen bir nesil istediklerini dile getiren Nasıroğlu, "Başarının önemli unsurlarından biri de kendine inanan bir neslin yetişmesidir. Biz aslında  burada bir binanın değil iyi bir gençliğin yetişmesi için temel atıyoruz. Bilgi birikimi olan donanımlı gençlerin yetişmesi için temel atıyoruz.  Ben inanıyorum bu kütüphanelerde nice valiler, kaymakamlar  ve bilim insanları yetişecek." Diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kütüphanenin temeli dualarla atıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…