HASTA MÜVEKKİLİ İÇİN TAHLİYE İSTEDİ

Siirt Barosu Başkanı Avukat Muhammed Alptekin, Batman M tipi cezaevinde yatan hasta müvekkili için yetkililere çağrıda bulundu.

HASTA MÜVEKKİLİ İÇİN TAHLİYE İSTEDİ
Bu içerik 170 kez okundu.

Siirt Barosu Başkanı Avukat Muhammed Alptekin, Batman M tipi cezaevinde yatan hasta müvekkili için yetkililere çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabı X üzerinden açıklamalarda bulunan Avukat Muhammed Alptekin, hastalıklarla mücadele eden 80 yaşındaki vatandaşın tahliyesi için destek istedi.

Alptekin yaptığı paylaşımda hükümlünün sağlık durumuna dikkat çekerek, "Batman M tipinde hasta hükümlü Abdulalim Kaya’yı ziyaret ettim. Yaşı, hastalıkları ve bunama nedeniyle iletişim kurmakta dahi çok zorlandık.  Abdulalim Kaya 1943 doğumlu (80 yaşında) kalp yetmezliği, böbrek hastalığı, bunama ve yüzde 93 engelli raporu olmasına rağmen Adli tıp kurumu başvurularımıza 'olumsuz' yanıt verdi.  Sürecin başından bu yana hukuken yapılması gereken bütün başvurular yapılmasına rağmen olumlu bir cevap alamadık. Son olarak Anayasasının 104. maddesinde Cumhurbaşkanı'na 'sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle belirli kişilerin cezalarını hafifletmek veya kaldırmak' yetkisi için yaptığımız müracaatımıza dün itibariyle 'Batman Cumhuriyet Başsavcılığından eksik evrakların istendiği ve dönüş yapılacağı' yazısı geldi.  Yetkililerin ve kamuoyunun desteğine çok ciddi bir şekilde ihtiyacı var yaşı ve hastalıkları sebebiyle üzülerek belirtmek durumundayım ki kendisini için her geçen gün vakit daralıyor" ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
KURBAN, TELAFİ ETMEKTİR!
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…
YAKUP KÜÇÜKLER, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…