Lütfen bekleyin..

Ffff
FLAŞ HABER


“SGK’SIZ ÇALIŞMA, ÇALIŞTIRMA”

19 Mart 2019, 11:56

BHA - SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten, İşverenlere ve çalışanlara seslenerek ‘SGK’sız çalışma ve çalıştırma’ çağrısında bulundu.

Görüntülü reklam

SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten;
“SGK’SIZ ÇALIŞMA, ÇALIŞTIRMA”
SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten, İşverenlere ve çalışanlara seslenerek ‘SGK’sız çalışma ve çalıştırma’ çağrısında bulundu. 
İl Müdürü Ökten; “Amacımız sosyal devlet düzeninin sağlanması için, etkin, adil ve mali açıdan sürdürülebilir bir devlet mekanizmasının oluşmasıdır. Bu yapılanma ile ulusal kalkınma ve ekonomik politikaların uygulanması ve geliştirilmesini kendine görev edinmiştir. Bunun ile birlikte vatandaşları hakları ve sorumlu oldukları yükümlülükleri bildirmek, sistemin bu şekilde devam etmesini sağlamaya çalışmaktadır. Aynı zamanda çağına denk olacak şekilde gelişim sürecinde uluslararası gelişmelerin takibi, Avrupa Birliği ve diğer uluslar ile işbirliği içinde olmak ve uluslar arası yapılan sosyal güvenlik antlaşmalarını uygulamak hedeflerindendir. Bu şekilde de kamu arasında idare ve koordinasyon da kolaylık sağlanmaya çalışılmaktadır. SGK’lı olmak birçok avantaj barındırmaktadır.” dedi. 


“KALİTELİ BİR HAYAT İÇİN SGK ŞART”
SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten; “Kaliteli bir hayat sürmek için her türlü ihtimale karşın yapılması gereken ve günümüzün olmazsa olmaz derecesinde bir çalışanı koruma sistemidir. Sigortalı olduğunuz zaman “Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu” gereğince de haklarınız korunmaktadır. Hayatınız boyunca sizin veya ailenizin bir takım riskleri barındırma ihtimali oldukça yüksektir. Bu risklere karşı SGK sizi ve ailenizi koruma altına almış durumdadır. SGK’ ya tabi olan bir kuruluş da sigortalı olarak çalışmak bu türlü risklere karşı sizi koruma altına alır ve yardım olayını garanti eder. Sigortalı olduğunuzda iş kazası, meslek hastalığı, hastalıklar, malul olma, yaş haddini aşma, ölüm, işsizlik durumunda siz ve ailenizi sigortalamış yani garanti altına almış olursunuz. Bu tür riskler ile karşı karşıya kalındığında SGK size günlük veya aylık olarak ödeme yapar. Eğer risk durumu geçecek bir şey ise bunun düzeltilmesi için yardım yapar fakat eğer ki yaşlılık ve malul olma gibi durumlar söz konusu ise ömrünüzün sonuna kadar geçiminizi sağlayabileceğiniz belirlenen asgari yaşam düzeyinde ödeme yapmayı garanti etmektedir.” dedi.
“SGK GÜVEN VE GELECEKTİR”
SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten; “Sigortalı olmak yaşam kalitesine ulaşmak için size birçok olanak sağlamaktadır. Mesela sigortalı olarak bir işte çalışır iken iş kazası veya meslek hastalığına uğrarsanız. Sağlık yardımları yapılır. Durum geçici ise işe başlayana kadar belirlenen süre dâhilinde günlük olarak ödeme yapar. Süresiz olarak iş yapamayacak durumda iseniz devamlı gelir bağlanır. Bu durum hastanelerde yapılan tahkikler sonucu, hastanenin üst kurulu olan farlı alanlarda doktorlar tarafından kurul raporu verilmesi ile gerçekleşir. Ve bu durum da malulen emekli sayılırsınız. Gerekli ise takma araç ve gereçlerin temini, takılması, tamirinde devreye girer. Yurt içinde tedavisi mümkün olmayan durumlarda yurt dışında tedavi sağlanması için imkân sunar. Ayriyeten vefat durumunda hak sahiplerine gelir bağlanır ve cenaze masrafları sigorta aracılığı ile karşılanır. Bunlar aynı şekilde aile efradınızın da faydalanabilmektedirler. Yaşlılık durumu da aylık bağlanır ve toplu emekli ikramiyesi denen olay ile toplu ödeme yapılır. İşsizlik durumunda belli bir süre işsizlik ödeneği ödenir ve iş bulunmasında yardımcı olunur. Bu zaman periyodun da ise hastane işlemleriniz sigorta tarafından karşılanmaya devam eder. Tüm bu faaliyetlerden faydalanmak için SGK tabi iş kurumunda sigortalı olarak çalışmak yeterlidir.” şeklinde açıklamada bulundu. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Görüntülü reklam
ROPÖRTAJLAR Kategorisindeki Diğer Haberler
BHA - İşletmeciliğini Rıza Kartal ve Sedat Kartal kardeşlerinin yaptığı Osk..
BHA - Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kozluk Gençlik Merkezi bi..
BHA - Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş BHA’ya özel ve çar..
BHA - ROPÖRTAJ / Batman’ın birçok alanıyla, Mezopotamya’nın turizm cenneti ..
BHA - Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren..
BHA - Erkekler Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden 1955 Batman Belediyespo..
Şehir İçi Minibüslerinden Memnun musunuz ?
Görüntülü reklam
Görüntülü reklam
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
Görüntülü reklam
Görüntülü reklam
f
    RSS
    © 2019 - Basın Haber Ajansı
    bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=